Wirtualne paliwo dla niepełnosprawnych

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MabelAmber

  

Franciszkanin o. Leonard Bielecki, Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga i dziennikarze TVP Tomasz Wolny i Przemysław Babiarz – obchodzą urodziny na początku listopada. W ramach prezentu apelują o włączenie się do akcji tankowania wirtualnego paliwa dla niepełnosprawnych.

Organizatorzy akcji podkreślają, że „urodziny ma się raz w roku i szkoda by było tego dnia nie wykorzystać jakoś szczególnie".

W akcję od kilku lat zaangażowany jest franciszkanin o. Leonard Bielecki, Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga i dziennikarz TVP Tomasz Wolny. W tym roku, do urodzinowej zbiórki dołączył także Przemysław Babiarz.

Krystian Włodarczak z fundacji Siepomaga tłumaczył, że „cała nasza czwórka ma w tych dniach urodziny i co roku prosimy naszych przyjaciół, znajomych i nieznajomych, żeby w ramach prezentu przelali litry paliwa dla dzieci głęboko niepełnosprawnych z poznańskiego Stowarzyszenia Na Tak, żeby mogły dojeżdżać na rehabilitację” – podkreślił.

Jak dodał, w tym roku jubilaci postawili sobie za cel zebranie 4000 litrów paliwa, czyli 20 tys. zł, co – jak podkreślił - zapewni podopiecznym stowarzyszenie dojazd na rehabilitację przez cały rok.

- Już 4. rok z rzędu przy okazji naszych urodzin ostro tankujemy. Nie wylewamy za kołnierz, ale nie polewamy też do kieliszka. Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem, żeby dzieci, te najbardziej niepełnosprawne, mogły dojeżdżać na rehabilitację. Prawdziwą i niesamowicie potrzebną – podkreślają jubilaci.

Do akcji można dołączyć za pośrednictwem strony: www.siepomaga.pl/tankujemy.

Poznańskie Stowarzyszenie Na Tak działa od niemal 30 lat i wspiera ok. 1000 osób z niepełnosprawnością intelektualną, na każdym etapie życia. Jest m.in. organizatorem Marszu na Tak, w którym biorą udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Abp Głódź apeluje: "Jeśli się bijemy w piersi, to najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze"

Abp Sławoj Leszek Głódź / Fotomag/Gazeta Polska

  

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne – mówił metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w „Gościu Wiadomości". Podkreślił, że zabójstwo Pawła Adamowicza to „wydarzenie bez precedensu w ostatnich dziesięcioleciach”.

Metropolita zaznaczył, że czas przed pogrzebem prezydenta Gdańska jest „wezwaniem dla wszystkich do miłości, pokoju, zgody, rachunku sumienia, a nade wszystko, do uderzenia się we własne piersi”. [polecam:https://niezalezna.pl/254646-sejm-uczcil-pamiec-pawla-adamowicza-minuta-ciszy-schetyna-zegnamy-kolege-i-przyjaciela]

Ciszej nad tą trumną. Mamy dość wojen, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Trzeba nam solidarności, spokoju, miłości. Trzeba zacząć od prostych słów, o których mówił papież Franciszek: dziękuję, proszę, przepraszam

– mówił abp Głódź.

Zwrócił również uwagę, że „prezydent Adamowicz ostatnie przesłanie skierował pod znakiem: dzielmy się dobrem, szukajmy dobra”. 

I z tym gestem wzniesionej ręki ze światłem do nieba, zakończył życie. Ale to jego przesłanie pozostaje dzisiaj jego testamentem dla nas wszystkich

– powiedział arcybiskup. 

Abp Głódź przypomniał, że rodzina zamordowanego prezydenta prosi, aby nie eskalować napięcia.

Wierzymy, że dobro jednak zwycięży to zło. Nie możemy bazować na negacji, bo negacja zawsze rodzi negację. Ona nie jest twórcza. I jeśli się bijemy w piersi, najpierw trzeba uderzyć własne, a nie cudze

– mówił. 

Nienawiść się nasyca. Tworzy pewne podłoże dla wszelkiego rodzaju upośledzeń i chorób. I to zjawisko jest bardzo niebezpieczne

– zauważył hierarcha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl