- Pomimo zwiększonej absencji chorobowej patrole zarówno umundurowane, jak i kryminalne są tak organizowane, aby zapewnić ciągłość służb. Sytuacja na terenie województwa będzie monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb będą kierowane wszędzie tam gdzie pojawią się newralgiczne miejsca

- informuje łódzka policja

W ciągu pierwszego dnia tegorocznej akcji „Znicz” na drogach województwa łódzkiego doszło do 16 wypadków w których rannych zostało 17 osób, a jedna osoba poniosła śmierć. Ten najtragiczniejszy w skutkach miał miejsce w Paradyżu (powiat opoczyński). Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący saabem potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym i bez elementów odblaskowych 67-letniego mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń pieszy zmarł.

Od 31 października 2018 roku do 3 listopada na terenie województwa łódzkiego doszło 38 wypadków, w których rannych zostało 37 osób, a 3 poniosły śmierć. W tym czasie policjanci zatrzymali łącznie 24 nietrzeźwych kierujących.

Dwie kolejne osoby - obok 67-latka potrąconego w Paradyżu - zginęły w wypadkach w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i Łowicza.

2 listopada ok. godziny 17.45 na DK 12 w gminie Grabica (pow. piotrkowski) - jak wynika ze wstępnych ustaleń - 30-letni kierujący daewoo, jadąc w kierunku Grabicy, przy skrzyżowaniu w miejscowości Kamocin uderzył w przechodzącego przez jezdnie 60-letniego pieszego, który nie miał żadnych elementów odblaskowych. Niestety. mimo reanimacji, potrącony mężczyzna zmarł. Kierujący był trzeźwy.

Tego samego dnia, ok. 17:00 w miejscowości Rózyce w gminie Kocierzew (pow. łowicki), 64-letni mężczyzna kierujący daewoo uderzył w tył nieoświetlonego rozrzutnika z ciągnikiem rolniczym kierowanym przez 33 –latka. W wypadku zginął kierowca daewoo.

- Przed nami ostatni dzień działań związanych ze Świętem Zmarłych. Spodziewać należy się zwiększonego ruchu drogowego. Choć w okolicach samych cmentarzy było bezpiecznie, to niestety na drogach przechodzących przez małe miejscowości, po szybko zapadającym zmroku, doszło do trzech śmiertelnych wypadków. Wszystkie pokazują jak ważne aby zadbać o to, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Niezbędne są elementy odblaskowe i właściwe oświetlenie pojazdów

- przypomina policja.