Rozmowy ministrów o antyszczepionkowcach. "Liczymy na dalszy rozwój współpracy"

W ramach polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych szefowie resortów zdrowia rozmawiali m.in. o problemie rosnącej liczbie osób odmawiających szczepień, a także o możliwości współpracy naukowej w kontekście powstawania Agencji Badań Medycznych – podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia.

Łukasz Szumowski i Jens Spahn
gov.pl/zdrowie

Konsultacje odbyły się wczoraj w Warszawie. Poprowadzili je premier Mateusz Morawiecki i przebywająca w Polsce z wizytą kanclerz Niemiec Angela Merkel. Były to XV polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe.

Ministerstwo Zdrowia w opublikowanej dziś informacji wskazało, że w trakcie spotkania minister Łukasz Szumowski i jego odpowiednik Jens Spahn rozmawiali m.in. na temat możliwości współpracy naukowej Polski i Niemiec w kontekście powstawania w naszym kraju Agencji Badań Medycznych.

MZ podało, że ministrowie omówili również stanowiska swoich resortów wobec propozycji rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego oceny technologii medycznych. Resort przekazał, że poglądy obydwu ministerstw na tę sprawę są ze sobą bardzo zbieżne.

Ministerstwo poinformowało, że podczas rozmów z partnerami niemieckimi potwierdzono wolę realizacji umowy o transgranicznej współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia, co będzie możliwe dzięki podpisaniu pierwszego porozumienia wykonawczego w najbliższym czasie.

"Ministrowie dyskutowali ponadto o zagadnieniach, takich jak problem ruchów antyszczepionkowych, prewencji chorób niezakaźnych czy o rozwoju e-zdrowia"

– przekazano.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany w informacji resortu, wyraził po spotkaniu przekonanie, że strony są w stanie wiele sobie zaoferować.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca w tych i innych obszarach będzie się dalej rozwijać

– dodał.

Minister Szumowski wziął także udział w rozmowach plenarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Łukasz Szumowski #Ministerstwo Zdrowia #Jens Spahn

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo