Poważne utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Białystok-Warszawa

trakcja / pixabay.com /Creative Commons CC0/skacorks

  

Z powodu uszkodzenia trakcji między Szepietowem a Raciborami (Podlaskie) utrudniony jest ruch pociągów na trasie Białystok-Warszawa - poinformowały dziś PKP PLK. Dla pasażerów zorganizowano na tym odcinku komunikację zastępczą. Utrudnienia mogą potrwać kilkanaście godzin.

Do uszkodzenia sieci doszło w sobotę ok. godz. 10, kiedy na przejeździe drogowo-kolejowym w miejscowości Średnica-Maćkowięta samochód ciężarowy uszkodził sieć trakcyjną nad dwoma torami, uszkodzeniu uległy też słupy trakcyjne - poinformował PAP Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Ruch pociągów między stacjami Racibory i Szepietowo został wstrzymany. W przesłanym PAP komunikacie poinformował, że PKP Intercity na odcinku Czyżew – Białystok uruchomiły zastępczą komunikację autobusową, natomiast Przewozy Regionalne wprowadziły taką zastępczą komunikację między Szepietowem a Raciborami.

Jakubowski poinformował, że na miejsce dojechały już dwa pociągi sieciowe i ekipy naprawiają uszkodzenia.

Po południu planowane jest udrożnienie jednego toru dla trakcji spalinowej

- powiedział Jakubowski. Wyjaśnił, że pociąg elektryczny będzie w tym miejscu doczepiany do lokomotywy spalinowej, za miejscem uszkodzenia będzie odłączany.

Natomiast wieczorem planowane jest otwarcie jednego toru dla przejazdu siecią elektryczną, ruch pociągów ma odbywać się wtedy wahadłowo w obydwu kierunkach. Nie oznacza to - jak dodał Jakubowski - że prace zostaną zakończone. Mówił, że naprawa, aby przywrócić rozkładową jazdę pociągów, może potrwać ok. 24 godzin. "Rozkładowa jazda pociągów dwoma torami planowana jest jutro (w niedzielę - PAP) po południu" - napisał w komunikacie.

Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco podawane na stacjach i na przystankach oraz na www.portalpasazera.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin został ojcem bliźniaków

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, o której mówi się, że jest partnerką 66-letniego Władimira Putina, urodziła bliźniaki w prywatnym szpitalu w Moskwie - donoszą niektóre media w Rosji.

Medialnych doniesień nie skomentowała ani gimnastyczka, ani nie odniósł się do nich Kreml. - Nie komentujemy tych plotek - powiedziała jedna z asystentek Kabajewej.

Portal dom2life przekazał jako pierwszy, że 36-letnia Kabajewa urodziła 7 maja dwóch chłopców. Cesarskie cięcie miał przeprowadzić słynny włoski lekarz.

Niektóre media rosyjskie, a także brytyjski „Daily Mail”, podały, że jedna z moskiewskich klinik VIP była specjalnie przygotowana na przyjęcie Kabajewej. Wszystkich pacjentów oraz połowę personelu medycznego przeniesiono z piętra, na którym przebywała gimnastyczka.

W 2014 r. Kreml poinformował o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą był w związku małżeńskim przez 30 lat i z którą ma dwie córki.

W ubiegłym roku podczas telekonferencji dziennikarka z portalu Life News, należącego do medialnego holdingu Kabajewej, zapytała Putina, kiedy weźmie ślub i kto będzie jego wybranką. Putin odpowiedział: - Jako przyzwoita osoba będę musiał to zrobić wcześniej czy później.

Pierwsze spekulacje o związku Kabajewej z Putinem pojawiły się w 2008 roku. Pogłoski te nigdy nie zostały potwierdzone przez Kreml. W Moskwie plotkuje się, że Kabajewa i Putin mają też trzyletniego syna. Kreml wielokrotnie dementował te doniesienia.

Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej, rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.

Media należące do koncernu nie informowały o bliźniakach Kabajewej. Z kolei popularna gazeta „Moskowskij Komsomolec”, która na swoim portalu zamieściła tekst poświęcony bliźniakom Kabajewej, usunęła publikację i wszelkie wzmianki na ten temat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl