Większą ilość stróżów prawa możemy spotkać na głównych szakalach komunikacyjnych, w rejonach cmentarzy, a także rzadziej uczęszczanych ulicach. Wszystko po to, by zmotoryzowani sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie dotarli do wyznaczonego przez siebie celu.

Każdego dnia trwającej akcji „Znicz 2018” na drogach województwa świętokrzyskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa około 200 policjantów drogówki. Mundurowi w okolicach cmentarzy ręcznie kierują ruchem, a podczas patrolowania szlaków komunikacyjnych podejmują kontrole drogowe. Wszystkie te działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kierujących jak i pieszych. Mundurowi z drogówki w swoich działaniach są wspierani przez stróżów prawa z ogniw patrolowo interwencyjnych oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Ci funkcjonariusze często pieszo patrolują miejsca trudniej dostępne, gdzie nie można dotrzeć radiowozem.

Każdy uczestnik ruchu drogowego może liczyć na naszą pomoc. Policjant jest partnerem w bezpiecznym dotarciu do celu. Natomiast piraci drogowi, charakteryzujący się szaleńczą jazdą z pewnością nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Podczas dwóch dni akcji „Znicz 2018” na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. W tym czasie doszło do 81, niegroźnych kolizji, a funkcjonariusze zatrzymali 24 nietrzeźwych kierujących.     

Przypominamy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zaleczy od nas samych. Apelujemy do kierujących oraz pieszych o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - pisze policja.