Nasze rodzime zwyczaje potrafią skraść serca. Tym razem  - spędzającej w naszym kraju swój pierwszy dzień Wszystkich Świętych nowej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Na Twitterze pojawił się jej wpis:

Georgette Mosbacher rozpoczęła oficjalne urzędowanie w naszym kraju na początku września, kiedy to prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od nowej ambasador USA w Polsce. Mosbacher podkreślała wówczas, że to dla niej zaszczyt, iż może rozpocząć pracę na rzecz polsko-amerykańskich relacji.

Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie. Jak wskazują komentatorzy, Mosbacher nie jest zawodową dyplomatką; jej atutem będzie natomiast pozycja we wpływowych kręgach związanych z Partią Republikańską a także wieloletnia osobista znajomość z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Na stanowisku szefa amerykańskiej placówki Mosbacher zastąpiła Paula W. Jonesa, który kierował ambasadą od września 2015 r. Wcześniej był m.in. zastępcą asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji, odpowiadał za wszelkie aspekty polityki amerykańskiej i działań USA w Europie. Był też zastępcą szefa misji w amerykańskim przedstawicielstwie przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Wiedniu oraz w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Macedonii.