Podczas ostatniej konferencji prasowej przez drugą turą wyborów prezydenta miasta, Lubawski zaapelował o udział w niedzielnej drugiej turze wyborów.

To jest obowiązek każdego obywatela, jeżeli chce mieć wpływ na to, co się dzieje w Polsce i w naszym mieście. Powinien iść i zagłosować, bo wtedy ma moralne prawo, żeby zabierać głos i dyskutować na różne ważne dla miasta tematy. Dlatego namawiam kielczan - idźcie na wybory

– zachęcał prezydent Kielc, który wystosował list do mieszkańców stolicy regionu świętokrzyskiego.

Napisał w nim m.in., że "Kielce przez ostatnie lata przeszły niewyobrażalne przeobrażenia". - Z szarego miasteczka, obciążonego wydarzeniami historii, stały się europejskim ośrodkiem łączącym przeszłość z nowoczesnym spojrzeniem w przyszłość – czytamy m.in. w liście.

Lubawski podkreślił, że stolica regionu świętokrzyskiego może pochwalić się najlepszym w Polsce i jednym z najlepszych w Europie systemem opieki zdrowotnej. Dodał, że przedsiębiorcy „mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury i rozwiązań, jakie proponuje program budowy inteligentnego miasta - smart city”.

Młodzi mogą studiować na dynamicznie rozwijających się uczelniach i za chwilę otrzymają perspektywę tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy w powstających wielkich projektach, takich jak Laboratoria Głównego Urzędu Miar, czy Centrum Kształcenia Praktycznego. Kielecki Park Technologiczny to miejsce gdzie mogą spełniać się marzenia wszystkich kreatywnych ludzi, mających pomysł na biznes, a nie mających środków na jego rozkręcenie

– podkreślił włodarz Kielc.

Dodał, że "szczególnym skarbem Kielc jest młodzież szkolna". - Bez obaw rodzice mogą patrzeć na przyszłość swoich dzieci, bo wiedzą, że miasto jest przygotowane do reformy edukacji. Prowadzi wielkie zadania, jak choćby darmowa nauka pływania, zapewnia możliwość rozwijania talentów sportowych i związanych ze sztuką – zaznaczył Lubawski, który nie ukrywał, że jeszcze nie wszystko w Kielcach zostało zrobione, a przed miastem kolejne wielkie wyzwania.

Zawarte w moim programie wyborczym zamierzenia to nie jest tylko zbiór życzeń, to realny program. Wiedza i doświadczenie, znajomość miasta i jego problemów, umiejętność wykorzystania ostatniej wielkiej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, to wielkie bogactwo, które oferuję kielczanom

– podkreślił Lubawski. Dodał, że gwarantuje mieszkańcom Kielc dobrą przyszłość.

- Dlatego z pełną odpowiedzialnością, przy wsparciu wielu środowisk, którym drogie są nasze tradycyjne wartości i nieobce nowoczesne spojrzenie w przyszłość – proszę państwa o głos 4 listopada – zaapelował do mieszkańców Lubawski, który podczas spotkania z dziennikarzami podkreślił, że „jest przekonany, że po 4 listopada Kielce będą się dalej rozwijać”.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc najwięcej głosów (37,62 proc.) zdobył Bogdan Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty), a Lubawski (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski) uzyskał 29,20 proc. poparcia.

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta - 4 listopada - odbędzie się tam, gdzie w niedzielnym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobył ponad połowy głosów.