Kalisz - te obiekty czeka modernizacja

Kalisz / By Piotr Zdrowicki, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53743669

  

Modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt i przebudowa placówek oświatowych – to zwycięskie projekty w głosowaniu w czwartej edycji budżetu obywatelskiego Kalisza na 2019 rok - poinformował naczelnik wydziału partycypacji i komunikacji społecznej urzędu miasta Piotr Cieślak.

Kaliszanie w budżecie obywatelskim na 2019 rok wybierali spośród 121 zgłoszonych propozycji: 41 ogólnomiejskich i 80 o charakterze lokalnym.

Do realizacji, z największą liczbą głosów, zakwalifikowano ostatecznie sześć inwestycji ogólnomiejskich i 50 osiedlowych. Najwięcej głosów wśród tych pierwszych zdobyła modernizacja schroniska dla bezdomnych zwierząt. Za 88 tys. zł zostanie zakupionych 10 dużych boksów dla psów, a wybieg dla zwierząt zostanie wyposażony w elementy placu zabaw. Kolejne trzy zwycięskie projekty ogólnomiejskie to przebudowa dachu Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Wykopaliskowej (500 tys. zł), przebudowa tamtejszego przedszkola za 504 tys. zł i modernizacja części ogrodu przy Przedszkolu im. Krasnala Hałabały, której koszt oszacowano na 375 tys. zł.

Łącznie zadania ogólnomiejskie – jak poinformował Cieślak - pochłoną 1,5 mln zł, a na realizację inwestycji lokalnych zaplanowano około 3,4 mln zł.

Te drugie to m.in. budowa siłowni zewnętrznej i modernizacja górki saneczkowej na tzw. Majkowskim Wembley. Za 105 tys. zł przy zbiegu ulic Żołnierskiej i Spacerowej powstanie "plac zabaw dla malucha i starszaka". W publicznym Przedszkolu nr 27 "Radość" powstanie "centrum badawcze i eksperymentalne". Dla kilku kaliskich osiedli mieszkaniowych zostaną zakupione stoły do tenisa. 90 tys. zł zaplanowano na wyposażenie w sprzęt pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 9. Natomiast budowa siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej Nr 3 ma kosztować 170 tys. zł.

Głosowanie trwało od 3 do 28 września. Wzięło w nim udział ponad 17 tys. mieszkańców. O wynikach poinformowano w piątek 2 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Twitter zawiesił 10 tys. kont z dezinformacją

zdjęcie ilustracyjne / edar CC0

  

Twitter zawiesił ponad 10 tys. kont z sześciu krajów (ZAE, Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Chin, Ekwadoru i Hiszpanii), które angażowały się w dezinformację i pogłębianie podziałów w dyskusjach na wrażliwe tematy polityczne.

Platforma należąca do firmy zarządzanej przez Jacka Dorseya podjęła działania względem 267 kont, które były wykorzystywane w ramach skoordynowanych działań z Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Operacje informacyjne realizowane z ich pomocą wymierzone były w Katar oraz inne kraje, m.in. Iran. Profile rozpowszechniały również przekaz propagandowy wspierający rząd Arabii Saudyjskiej - donosi w piątek serwis Tech Crunch.

Według Twittera wszystkie te konta mogły być powiązane z aktywnością firmy technologicznej DotDev, której profil również został odcięty od możliwości korzystania z platformy.

Oddzielna grupa 4258 kont działających z terytorium Arabii Saudyjskiej kierowała przekaz mający oddziaływać przede wszystkim na użytkowników z Kataru i Jemenu. Według przedstawicieli serwisu Jacka Dorseya cytowanych przez TC „konta te często posługiwały się fałszywymi danymi osobowymi i zamieszczały wpisy na temat lokalnych spraw politycznych, takich jak wojna domowa w Jemenie”.

Jedynie sześć kont z grupy zablokowanych profili pochodziło z samej Arabii Saudyjskiej. Wszystkie powiązane były z rządem tego kraju oraz kontrolowanym przez władze aparatem medialnym. Profile te „angażowały się w skoordynowane działania na rzecz upowszechniania przekazu korzystnego dla saudyjskiego rządu, a także przedstawiały się jako należące do dziennikarzy czy związane z mediami” - poinformował Twitter.

W Hiszpanii na platformie zawieszono 259 kont, które związane były z partią polityczną Partido Popular założoną przez byłego frankistowskiego ministra zaangażowanego w kilka skandali korupcyjnych. Konta były wykorzystywane do pozorowania większego zaangażowania w sprawy PP w internecie. Według Twittera były aktywne jedynie przez krótki czas.

1019 usuniętych kont powiązano z Ekwadorem. Były one zaangażowane w działania na rzecz partii PAIS Alliance i rozpowszechniały treści na temat administracji prezydenta Moreno, szczególny nacisk kładąc na tematykę wolności słowa, technologii i rządowej cenzury - poinformowali przedstawiciele amerykańskiej platformy internetowej.

Twitter zawiesił również 4302 konta działające z terytorium Chin. Miały one pogłębiać podziały społeczne w dyskusjach na temat protestów w Hongkongu. Dla porównania, w sierpniu platforma usunęła 200 tys. kont angażujących się w tego typu działania związane z trwającymi od czerwca demonstracjami.

Usunięte z serwisu materiały zostały umieszczone przez Twittera w specjalnym archiwum danych dla naukowców i badaczy, którzy mogą uzyskać do niego dostęp celem prowadzenia prac m.in. w zakresie analizy zjawiska dezinformacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl