Czas na rewolucję dysków i nową technologię NAND flash

"ewolucja" nośników danych / tookapic; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Jak się dowiadujemy, firma Innodisk wprowadza serię 3D NAND SSD klasy przemysłowej, przez co udostępnia najnowszą technologię NAND flash na potrzeby wymagających zastosowań zagnieżdżonych i przemysłowych.

Rozwiązanie 3D NAND ma stać się dominującą technologią flash i zwiastuje lepszą wydajność oraz pojemność dysków. Seria dysków półprzewodnikowych (SSD) Innodisk 3D NAND została opracowana w celu sprostania najbardziej rygorystycznym wymaganiom pod względem wytrzymałości i wydajności na rynku przemysłowym.
 
Seria wykorzystuje rozwiązanie Toshiba 3D TLC NAND flash klasy przemysłowej ze znamionowym cyklem P/E na poziome 3000, co gwarantuje długą żywotność, natomiast własne oprogramowanie firmware pozwala na zastosowania przemysłowe. Dyski SSD wykorzystują bezpośredni zapis i tym samym eliminuję potrzebę korzystania z cache SLC, co może prowadzić do spadku wydajności dysków SSD i zwiększenia poziomu cyklów P/E. Co więcej, oprogramowanie firmware można dostosować w znacznym stopniu do różnych specjalnych wymagań.
 
Seria obejmuje dwie linie produktów: 3TE7 bez pamięci DRAM i 3TG6-P ze zintegrowaną pamięcią DRAM z kontrolerem Marvell. Linie produktów dostępne są w pojemności odpowiednio do 1 TB i 2 TB. Oba modele można zainstalować wraz z trio technologii stabilizujących firmy Innodisk: iCell™, iPower Guard™ i iData Guard™, co jeszcze bardziej zwiększa integralność danych w środowiskach z częstymi wahaniami napięcia.
 
Dyski SSD 3D NAND wykorzystują rozwiązanie End-to-End Power Path Protection, które gwarantuje poprawę błędu w każdym punkcie transferu danych do hosta i wewnątrz dysków. W przypadku bardziej wrażliwych danych dostępne są dyski z szyfrowaniem AES i własnym oprogramowaniem, co ułatwia wdrażanie i zarządzanie dyskami.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: innodisk.com, PR Newswire, centrumprasowe.pap.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Pogoda w Karkonoszach nie rozpieszcza. Zalegają kilkumetrowe zaspy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/lukas_jg

  

W Karkonoszach panują trudne warunki pogodowe, na szlakach turystycznych zalegają zaspy, miejscami lód. Odczuwalna temperatura w górnych partiach gór wynosi -16 stopni Celsjusza. Nadal obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR podali w dzisiejszym komunikacie, że w górnych partiach Karkonoszy temperatura oscyluje w okolicach -12 stopni Celsjusza. Wieje wiatr o sile 6 m/sek, co powoduje, że odczuwalna temperatura wynosi około –16 stopni. Zachmurzenie jest małe, ze Śnieżki widoczność wynosi ponad 50 km.

Jak powiedział dyżurny Karkonoskiej Grupy GOPR, idąc szlakami można trafić nawet na dwumetrowe zaspy. Miejscami trasy są oblodzone.

W Karkonoszach nadal obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu na stromych stokach. W niektórych przypadkach możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin.

- Mimo poprawy warunków apelujemy do wychodzących w góry o rozwagę. Przy trzecim stopniu zagrożenia lawinowego miejsca niebezpieczne są oznakowane tablicami "uwaga lawiny" i w związku z tym nie wchodzimy w takie miejsca. Są wytyczone zimowe obejścia i tamtędy się poruszamy

 – zaznaczył ratownik dyżurny.

- Turystom zalecamy, by zabrali ze sobą raki, które powodują, że pewniej poruszamy się po twardym śniegu. Na pewno przydatne są też kijki. Oczywiście w plecaku należy mieć ciepłą odzież, bo mimo że w tej chwili jest pięknie, świeci słońce, to za moment może nastąpić pogorszenie pogody

– podkreślił ratownik GOPR.

Z powodu trudnych warunków pogodowych Karkonoski Park Narodowy zamknął siedem szlaków prowadzących m.in. przez Biały Jar, Kocioł Łomniczki czy od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl