Wenta, europoseł wybrany z list PO, startujący w wyborach samorządowych z KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty, zdobył w I turze wyborów prezydenta Kielc 37,62 proc. głosów. W II turze zmierzy się z urzędującym od 2002 r., popieranym przez Zjednoczoną Prawicę Lubawskim (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski) – 29,20 proc. głosów.

Wenta podczas konferencji prasowej w Kielcach zapowiedział, że w ostatnim dniu kampanii wyborczej on i jego zespół zamierzają odbyć wiele spotkań z mieszkańcami. - To jest ciągle jeszcze gra, gramy do końca. Lider bez drużyny nic nie znaczy, drużyna także. To jest dzisiaj dzień, który w świadomości wszystkich jest ostatnim dniem, ciągle jednak toczy się rozgrywka, jesteśmy aktywni i będziemy walczyć do końca – powiedział lider Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie".


 

Pytany, czy nie boi się niższej frekwencji niż w I turze wyborów odparł, że zdaje sobie sprawę, iż będzie ona bardzo istotna, dlatego skierował apel do mieszkańców, aby w niedzielę poszli do urn.

Zdajemy sobie sprawę, że te ostatnie dni od środy wieczora do niedzieli, to jest bardzo długi weekend, natomiast trzeba wierzyć, że jeżeli te zmiany, które do nas docierały są potrzebne, to mieszkańcy wezmą udział (w wyborach)

– podkreślił Wenta.