Wiele osób także dziś odwiedzi groby najbliższych. Dlatego też w okolicach cmentarzy zaobserwować będzie można policyjne patrole. Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli innych służb dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu.

Akcja "Znicz" zakończy się w niedzielę, dlatego też policjanci apelują cały czas o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Obecnie ruch kołowy na terenie Szczecina odbywa się płynnie, nie ma większych utrudnień . W newralgicznych miejscach przy cmentarzach funkcjonariusze ręcznie kierują ruchem.

- Od środy do dziś do godzin porannych w województwie zachodniopomorskim odnotowano 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych , nikt nie zginął. Wypadki te miały miejsce 31 października, wczoraj natomiast nie odnotowano żadnego wypadku. Na drogach województwa zachodniopomorskiego było bezpiecznie

- informuje podkom. Anna Gembala.

Od środy do dzisiejszego poranka policjanci z zachodniopomorskiego garnizonu zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących.