Na Instagramie Pałacu Kensington znalazły się zdjęcia i podziękowania pary książęcej za ciepłe przyjęcie w Nowej Zelandii.

- Jedną z radości naszej wizyty w Nowej Zelandii była okazja do spotkania się z tak wieloma młodymi Nowozelandczykami, którzy poświęcają swoje talenty i energię, aby coś zmienić. Są tu kreatywni, utalentowani i troskliwi Te Arawa Rangatahi (młodzi ludzie), którzy wykorzystują swoje talenty, aby zachować i promować język Maorysów, wspierać dobrostan psychiczny i osiągać w obszarach, które przynoszą korzyści ich społecznościom i ich krajowi 

- napisano w imieniu pary książęcej na profilu Pałacu Kensington.

W Rotorua książę i księżna Sussex odwiedzili Te Papaiouru Marae, gdzie spotkali się z miejscowymi Te Arawa i Ngāti Whakaue.

Książę i księżna Sussex nosili płaszcze z Korowai (zegary z piórami). Zostały one umieszczone na ramionach księcia i księżnej w ramach przygotowań do widowiskowego Pōwhiri, ceremonii powitania.

Na Instagramie Pałacu Kensington pojawiło się też wyjątkowe zdjęcie księżnej Meghan, wykonane przez księcia Harry'ego. Meghan trzyma się na nim za swój ciążowy brzuszek.

- Dziękuję Nowej Zelandii za cudowny ostatni tydzień naszej trasy. To był zaszczyt poznać tak wielu przyjaznych Kiwi. Australia, Fidżi, Tonga i NZ - wyjeżdżamy zainspirowani i pamiętając, że każdy z nas może coś zmienić

- podpisali zdjęcie Harry i Meghan.