II tura w 44 samorządach na Dolnym Śląsku

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com/OpenClipart-Vectors

  

W 44 samorządach w regionie, w tym w Jeleniej Górze i Legnicy, odbędzie się w niedzielę druga tura wyborów samorządowych – wynika z informacji zebranych przez PAP w czterech delegaturach Krajowego Biura Wyborczego na terenie Dolnego Śląska.

Druga tura odbędzie się m.in. w dwóch byłych miastach wojewódzkich. W Jeleniej Górze, w drugiej turze wyborów prezydenckich, zmierzą się kandydat Koalicji Obywatelskiej, obecny wiceprezydent, Jerzy Łużniak oraz senator PiS Krzysztof Mróz. W pierwszej turze Łużniak uzyskał 45,5 proc. poparcia, a Mróz 23,5 proc.

Z kolei w Legnicy mieszkańcy będą mogli oddać głos na wieloletniego prezydenta tego miasta Tadeusza Krzakowskiego (startuje z własnego komitetu) oraz na kandydata Koalicji Obywatelskiej Jarosława Rabczenkę. W pierwszej turze Krzakowski uzyskał 42,5 proc. poparcia, a Rabczenko – 26,5 proc.

Druga tura odbędzie się również w mniejszych miastach. Głosować będą m.in. mieszkańcy Bielawy, Świebodzic, Kamiennej Góry, Boguszowa-Gorce czy Wołowa. W drugiej turze wybierani będą również wójtowie kilkunastu gmin w regionie.

W pierwszych turach zostali wybrani włodarze pozostałych sześciu prezydenckich miast w regionie. We Wrocławiu prezydentem został kandydata Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk, w Lubinie wieloletnie prezydent tego miasta Robert Raczyński, reelekcje wywalczyli również prezydenci Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska, Bolesławca - Piotr Roman, Wałbrzych – Roman Szełemej oraz Głogowa - Rafael Rokaszewicz.

W wyborach do 36-osobowego sejmiku woj. dolnośląskiego PiS zdobyło 14 mandatów; Koalicja Obywatelska będzie miała 13 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy - 6, KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2, zaś PSL jednego.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedziele, 4 listopada. Od północy w piątek zacznie obowiązywać cisza wyborcza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl