1,7 tys. chętnych na "Mieszkanie plus" w Gdyni

/ smasia

  

- W ciągu kilku dni zgłosiło się blisko 1,7 tys. chętnych na gdyńskie Mieszkanie plus - poinformował członek zarządu BGK Nieruchomości Tomasz Górnicki. Nabór chętnych na 172 lokale budowane w ramach rządowego programu potrwa do końca listopada.

Jak sprecyzował Tomasz Górnicki, do końca października wnioski złożyło 1660 chętnych.

Liczba chętnych rośnie lawinowo - powiedziała PAP rzecznik prasowa BGK Nieruchomości Ewa Syta.

Jak przypomniała, wnioski można składać do 30 listopada, do godz. 23.59.

Przyszli najemcy mają do wyboru mieszkania od 1-pokojowych do 5-pokojowych. Mogą wybrać opcję najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25, 30 lat - podał BGKN.

Nabór wniosków odbywa się za pośrednictwem strony internetowej mieszkanieplusgdynia.pl. Zgłoszenie to pierwszy etap naboru. Kolejnym będzie dostarczenie w ciągu 14 dni wypełnionych dokumentów do jednego z trzech punktów informacyjnych programu Mieszkanie plus (m.in. w gdyńskim Urzędzie Miasta).

Inwestycja w Gdyni, finansowana przez BGK Nieruchomości, to 172 mieszkania w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach. Jak informuje BGKN, to zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2,3,4 oraz 5-pokojowe. Na osiedlu przewidziano także 224 miejsca postojowe dla samochodów.

Jak informował BGKN, "wysokość czynszu w gdyńskiej inwestycji programu Mieszkanie plus będzie uzależniona od rodzaju zawartej umowy najmu i standardu wykończenia lokalu".

Zgodnie z założeniami średnia stawka czynszu za najem mieszkania - na minimum 24 miesiące, w standardzie wykończonym, wyniesie 19,83 zł za m kw. Natomiast za najem z dojściem do własności na 30 lat, w stanie deweloperskim, wyniesie 23,60 zł za m kw. - poinformowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy jest demokracja? Zieliński: Według opozycji tylko wtedy, gdy oni triumfują

Zdjęcie ilustracyjne / senat.gov.pl

  

Marszałek Senatu – co było widać i słychać w jego wystąpieniu – przypisuje sobie zbyt dużą rolę. Koalicja Obywatelska i cała opozycja przypisuje zbyt duże znaczenie wybrania prof. Grodzkiego na marszałka Senatu – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Polityk PiS przypomniał o śpiewaniu hymnu w Sejmie. Cezary Tomczyk w trakcie obrad Sejmu wyszedł na mównicę, by zaintonować hymn narodowy. Zrobił to z okazji wyboru Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu.

[polecam:https://niezalezna.pl/296983-tomczyk-poderwal-poslow-do-hymnu-bowybrano-marszalka-senatu-nie-brakuje-glosow-krytyki]

„Hymn odśpiewuje się w szczególnych okolicznościach, określonych dokładnymi przepisami, w sytuacjach uroczystych. Nawet jeżeli tak uznał ten poseł, to można było to zrobić w Senacie, gdzie te wybór został dokonany, ale wydaje mi się, że należy patrzeć zwyczajnie”

– powiedział gość Michała Rachonia.

Zieliński podkreślił, że wybór marszałka Sejmu i Senatu „jest ważną, ale zwykłą czynnością w obu izbach parlamentu”.

Jakoś w Sejmie nikomu do głowy nie przyszło czynić z tego coś nadzwyczajnego, bo to jest czynność zwyczajna, choć ważna. To była manifestacja tego, co z resztą było wypowiedziane w innych wystąpieniach, że właśnie wygrała demokracja. To znaczy ze w Sejmie nie wygrała demokracja? Z tą demokracją jest tak, że w Senacie wygrała większość która została utworzona dzięki temu, że kilku pojedynczych senatorów dołączyło do senatorów Koalicji Obywatelskiej, która miała mniejszość w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości. To nie jest jakiś nadzwyczajny triumf demokracji, bo wyraźnie w świadomości polityków Platformy Obywatelskiej jest takie przeświadczenie, że jak oni wygrywają to jest triumf demokracji, a jak wygrywa ktoś inny – prawo i Sprawiedliwość w szczególności to wtedy demokracji nie ma. Dają wyraz takiemu bezsensownemu przekonaniu i właśnie wpisał się w to nowy marszałek Senatu

– dodał poseł PiS.

Zieliński przypomniał, że to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory.

"Również do Senatu, choć nie uzyskało tam bezwzględnej większości" - mówił. Podkreślił, że w związku z tym triumfalizm, jaki przebija w wystąpieniach marszałka Senatu, jest zupełnie nieuzasadniony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl