Kwesta dla bezdomnych

Około 100 wolontariuszy i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (TPBA) kwestuje na czterech największych wrocławskich nekropoliach. Jak co roku, zbierają na pomoc dla osób bezdomnych i potrzebujących.

zdjęcie ilustracyjne
/ pixabay.com; Arcaion

Kwesty wrocławskiego Koła TPBA prowadzone są nieprzerwanie od 1995 r. Wolontariusze kwestują przy głównych i bocznych bramach czterech nekropolii – na Cmentarzu Osobowickim i Grabiszyńskim oraz na cmentarzach na Sępolnie i Kiełczowie. Zbiórka datków będzie prowadzona również w sobotę.

Jak powiedziała Anna Olbryt z wrocławskiego Koła TPBA, pieniądze zbierane są na bieżącą działalność czterech wrocławskich placówek prowadzonych przez TPBA. „Te środki zostaną przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów ogrzewania w schroniskach i noclegowniach dla bezdomnych” - powiedziała Olbryt.

Wrocławskie Koło TPBA prowadzi we Wrocławiu cztery ośrodki oraz jeden w podwrocławskiej miejscowości Szczodre. W placówkach jest około 500 miejsc, ale w okresie jesienno-zimowym TPBA udziela schronienia blisko 700 osobom.

Cmentarz Osobowicki i Grabiszyński to dwie największe wrocławskie nekropolie.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wrocław #cmentarze #bezdomni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo