Odgrywał niezapomniane role. Roman Kłosowski był gwiazdą ekranu

Roman Kłosowki / / By Ja Fryta from Strzegom [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Znali go chyba wszyscy. Zarówno starsi, jak i młodzi widzowie. Roman Kłosowski odgrywał bowiem wiele ról filmowych i teatralnych, ale na zawsze zostanie zapamiętany z postaci Romana Maliniaka z serialu "Czterdziestolatek".

Roman Kłosowski miał 89 lat. O jego śmierci - w dniu 11 czerwca - poinformował ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji.

Roman Kłosowski był związany m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie; poza serialem telewizyjnym "Czterdziestolatek" wystąpił także w takich filmach jak "Zamach", "Hydrozagadka", "Eroica", "Baza ludzi umarłych", "Kramarz", "Czy jest tu panna na wydaniu?".

W 1974 r. w "40-latku" Jerzego Gruzy zagrał swoją słynną rolę - wścibskiego i ambitnego Romana Maliniaka, którego nie znosi i unika jak ognia inżynier Stefan Karwowski. Do postaci Maliniaka Kłosowski powrócił po latach w serialu "40-latek. 20 lat później" - wówczas Maliniak był już sławnym i zamożnym dostojnikiem państwowym.

W latach 1976-1981 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Powszechnego w Łodzi.

Wystąpił też w wielu spektaklach Teatru Telewizji - m.in. jako Szwejk w "Spotkaniach ze Szwejkiem" Jarosława Haszka (1989, reż. Paweł Trzaska) i jako Królik w "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla (1995, reż. Maciej de Korczak-Leszczyński).

 
Wczytuję komentarze...


Nie tylko Polska i Węgry. Mechanizm "fundusze za praworządność" krytykują kolejne kraje UE

/ pixabay.com/USA

Nie tylko Polska i Węgry bardzo sceptycznie podchodzą do proponowanego przez niemiecką prezydencję w UE mechanizmu "fundusze za praworządność". Jak podaje portugalski dziennik "Expresso", w tym gronie znajduje się jeszcze sześć innych państw członkowskich Unii. Krytykę mechanizmu warunkowości miały przedstawić podczas "obrad za zamkniętymi drzwiami".
Czytaj artykuł »

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts