Prawdziwa wiedza. Terapia przypowieści

/ darkmoon1968

  

Fragmenty Ewangelii pozwalają docenić przypowieści jako nośniki istotnych prawd oraz mistrzowską metodę nauczania. Zawarte w nich metafory skłaniają do samodzielnego znalezienia odpowiedzi.

By rozwiązać problem trzeba dotrzeć do jego korzeń.

By nie pomylić istotną treść z mniej istotną formą jej przekazu, trzeba nauczyć się odróżniać treść od formy. 

Często bywa, że prawdziwe skarby przechowywane są w niepozornych, glinianych naczyniach.

Czasem pusta strona oferuje najlepszą możliwość.
 

Prawdziwa wiedza

    „Pewien mistrz przekazywał swoim uczniom głęboką – wydawało się – niewyczerpaną wiedzę. Twierdził, że jej źródłem jest gruba księga, którą przechowywał na najbardziej poczesnym miejscu w swoim domu. Nikomu jednak nie pozwalał jej czytać.
    Kiedy zmarł, uczniowie uważając siebie za duchowych spadkobierców, pośpiesznie rzucili się do księgi, aby poznać wreszcie całą jej treść. Jakże czuli się rozczarowani, gdy znaleźli tam tylko jedno zdanie. Ich zmieszanie, a nawet złość stały się jeszcze większe, gdy próbowali zrozumieć owo zdanie, które brzmiało:
    Kiedy pojmiesz różnicę między pojemnikiem, a zawartością, osiągniesz prawdziwą wiedzę.”

,,Drogocenna perła", Zbiór przypowieści Środkowego Wschodu stosowanych w psychoterapii, wybór, opracowanie i przekład B. K. Peczko, Kraków 1993, s.30.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lubnauer poszła do TVN oburzona mową nienawiści. Zapomniała, co wcześniej mówiła o Adamowiczu

Katarzyna Lubnauer / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

„Dziś cała Polska jest fizycznie lub myślami w Gdańsku. Paweł Adamowicz - będziemy pamiętać” – pisała wczoraj na Twitterze Katarzyna Lubanuer. Dziś poszła do TVN 24 i w programie „Kawa na ławę” mówiła o hejcie, walce z mową nienawiści, czy odpowiedzialności zawodu polityka. Zapewne zapomniała, co mówiła o Pawle Adamowiczu przed wyborami samorządowymi w 2018 roku.

Katarzyna Lubanuer uczestniczyła wczoraj w uroczystości pogrzebowej Pawła Adamowicza. Na Twitterze pisała:

Dziś szefowa Nowoczesnej gościła w mediach. W TVN 24 zastanawiała się w jaki sposób wyplenić hejt z debaty publicznej.

Spór z natury jest wpisany w politykę, musi on służyć wypracowaniu rozwiązań, a nie wzajemnemu atakowaniu bez merytorycznych podstaw

– mówiła.

Zaznaczyła, że „jeśli nie skończymy z językiem nienawiści to w jakiś sposób ta śmierć będzie na darmo”.

Zawód polityka to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Nasze postawy wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa

- oceniła przewodnicząca .N.

W sieci przypomniano Lubnauer, co mówiła o kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska - jeszcze przed wyborami samorządowymi.

"Dla nas Adamowicz jest kandydatem nie do zaakceptowania.  Jest to człowiek, który jest jednak politykiem skompromitowanym. To wszystko co się dzieje, te niejasności dotyczące jego majątku, niejasności dotyczące jego związku z Amber Gold, to wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć – mówiła wówczas Katarzyna Lubanuer.

Jaką postawę prezentuje Lubanuer wszyscy widzą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl