W dziewięciu gminach i miastach w Zachodniopomorskiem, m.in. w Darłowie, Resku i gminie Wałcz zarejestrowano tylko jednego kandydata. Wyborcy zaznaczali przy jego nazwisku "tak" lub "nie"; wszyscy kandydaci uzyskali wymaganą liczbę głosów. Frekwencja wyborcza w województwie wyniosła 52,21 proc.

W dwóch miastach prezydenckich - Szczecinie i Kołobrzegu - wybory nie zostały rozstrzygnięte w pierwszej turze.

W Szczecinie o fotel prezydenta powalczą: ubiegający się o reelekcję Piotr Krzystek (KWW Piotra Krzystka Bezpartyjni) oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości i prezydent miasta w latach 1994-1998 Bartłomiej Sochański. Krzystek w pierwszej turze uzyskał ponad 73 tys. głosów (47,25 proc.); na Sochańskiego zagłosowało nieco ponad 34 tys. wyborców (21,99 proc.).

Dogrywka wyborcza w Kołobrzegu rozegra się między Anną Mieczkowską i Jackiem Woźniakiem. Oboje startują z własnych komitetów wyborczych. Mieczkowska jest członkiem zarządu województwa zachodniopomorskiego, należy do Platformy Obywatelskiej. Woźniak nie należy do żadnej partii; był wiceprezydentem Kołobrzegu. Anna Mieczkowska uzyskała 21 października nieco ponad 7,5 tys. głosów (40,76 proc.); na Jacka Woźniaka zagłosowało blisko 6 tys. wyborców (31,16 proc.).

W Koszalinie na trzecią kadencję wybrany został Piotr Jedliński, startujący z listy Koalicji Obywatelskiej (otrzymał blisko 59 proc. głosów). W Stargardzie startujący z własnego komitetu Rafał Zając, który miastem rządzi od ub. r. (wybory odbyły się po śmierci poprzedniego prezydenta Sławomira Pajora), uzyskał nieco ponad 83 proc. głosów. Piątą kadencję w III RP na stanowisku prezydenta Świnoujścia będzie zasiadał Janusz Żmurkiewicz.

O stanowisko burmistrza miasta powalczą też kandydaci w: Białogardzie, Szczecinku i Wałczu. Wśród gmin, których mieszkańcy w niedzielę będą wybierać swoich włodarzy, znalazły się m.in.: Choszczno, Drawsko Pomorskie, Międzyzdroje, Nowogard, Rewal i Wolin.

W zachodniopomorskim sejmiku zasiada 30 radnych. Najwięcej, 13 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi tam 11 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy - 3, Polskie Stronnictwo Ludowe - 2, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - jednego.