Setki milionów inwestycji dla subregionu przemyskiego

Do subregionu przemyskiego trafi niebawem ok. 380 mln zł na inwestycje / rawpixel CC0

  

Inwestycje o wartości ok. 380 mln zł trafią niebawem do regionu przemyskiego – poinformował w dziś zarząd woj. podkarpackiego na wyjazdowym posiedzeniu w Przemyślu.

W posiedzeniu zarządu województwa udział wziął m.in. prezydent Przemyśla Robert Choma oraz jego zastępca Janusz Hamryszczak (PiS), który w niedzielę w drugiej turze wyborów będzie ubiegał się o fotel włodarza miasta. Jego konkurentem jest poseł Kukiz’15 Wojciech Bakun.

Zarząd województwa podsumował dotychczasowe inwestycje i ilość środków, które napłynęły do Przemyśla i powiatu przemyskiego. Z danych przedstawionych na posiedzeniu wynika, że do tego regionu trafiło już ok. 300 mln zł. Są to pieniądze zarówno z budżetu województwa, jaki i programów unijnych takich jak Polska–Białoruś-Ukraina czy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wśród ważnych dla miasta i powiatu zadań, które są realizowane marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl wymienił Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji czy przebudowę drogi wojewódzkiej 885 z Przemyśla do granicy państwa, a także działania dotyczące reorganizacji szpitala wojewódzkiego.

Marszałek zapowiedział kolejne inwestycje, m.in. w przemyskim szpitalu wojewódzkim, a 5 mln zł ma być skierowane na doposażenie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Zdaniem Ortyla inną ważną inwestycją jest rozbudowa drogi powiatowej Przemyśl-Arłamów-Ustrzyki, która miałaby stać się komunikacyjnym oknem w kierunku Bieszczad.

„Ta droga jest priorytetem i chcemy z niej zrobić drogę wojewódzką. Będzie to bardzo bezpieczna, biegnąca poza zabudowaniami, szybka trasa w Bieszczady” – dodał marszałek.

Ortyl zapowiedział także m.in. przejęcie przez samorząd województwa zbiorów przemyskiego Towarzystwa Naukowego. „Te planowane inwestycje, które chcemy zrealizować w Przemyślu i okolicach to jest kwota ok. 380 mln złotych” – wyliczył Ortyl.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjska gazeta: pani premier, odejdź

Theresa May / / By Jim Mattis - 170511-D-GY869-0152, Közkincs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58793190

  

Dziennik "Times" wezwał brytyjską premier Theresę May do ustąpienia ze stanowiska w razie niepowodzenia w głosowaniu nad umową wyjścia z UE. Gazeta zaapelowała o powołanie technicznego szefa rządu, "który wyprowadzi kraj na bezpieczniejsze wody".

Na koniec tego przełomowego tygodnia, nie da się uciec od jednego wniosku: Theresa May nie tylko nie ma rozwiązania dla kryzysu politycznego, który trawi Wielką Brytanię, ale nawet stała się przeszkodą w znalezieniu jakiegoś wyjścia 

- oceniono w komentarzu redakcyjnym.

Jak wskazano, premier "straciła kontrolę nad swoim rządem, który od tygodni pogrążony jest w otwartej wojnie, a także nad parlamentem, który dwukrotnie zagłosował przeciwko jej projektowi porozumienia w sprawie brexitu".

Jej polityczne braki, które uwidoczniły się podczas katastrofalnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2017 roku, postawiły kraj na krawędzi przepaści: jej upór, jej brak słuchu, wyobraźni i empatii oraz niezdolność do oczarowania, przymilania się czy przekonania do swoich racji 

- dodano.

"Times" zaznaczył, że problemy May są w szczególności "pogłębione przez katastrofalną utratę zaufania", wskazując na środowe ostre przemówienie premier wobec parlamentarzystów. Kosztowało ono ją poparcie nie tylko niektórych wahających się posłów, ale nawet własnego rzecznika dyscypliny partyjnej, który ocenił, że "jej komentarze zniweczyły jego wysiłki, aby przekonać deputowanych Partii Pracy do poparcia porozumienia".

Dziennik podkreślił także, że jedynie dzięki decyzji unijnych liderów o przedłużeniu o dwa tygodnie procesu wyjścia z UE "uda się uniknąć konsekwencji lekkomyślności" premier. "Kluczowe, aby parlament wykorzystał ten dodatkowy czas na wyciągnięcie kraju z kryzysu" - napisano.

Wciąż najlepszym sposobem, aby to zrobić byłoby przegłosowanie przez parlament porozumienia wynegocjowanego przez May, ale za sprawą porażki jej przywództwa to wydaje się być ekstremalnie mało prawdopodobne. (...) O ile rząd nie przyjmie jakiejś nowej strategii, posłowie mają duże szanse na to, że uda im się w tym tygodniu przejąć kontrolę nad parlamentarnym porządkiem obrad 

- oceniono.

Gazeta skonkludowała, że "May nie może być jednak tą osobą, która stanie na czele takiej nowej strategii".

"Parlament musi znaleźć drogę naprzód, która może liczyć na ponadpartyjne poparcie (...). Celem powinno być zrealizowanie brexitu bez konieczności dłuższego przeciągania procesu" - argumentowała redakcja "Timesa", zaznaczając, że "tak długo jak ona (May) zostaje na stanowisku to ryzyko bezumownego wyjścia pozostaje wysokie".

Aby znaleźć wyjście z tej sytuacji, May powinna ustąpić. Nie ma teraz czasu na wybory lidera (Partii Konserwatywnej) lub wybory parlamentarne. To, czego potrzebujemy, to techniczny premier, idealnie z ponadpartyjnym poparciem, który może poprowadzić kraj w tych kluczowych tygodniach na bezpieczniejsze wody 

- skończono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl