Kara w zawieszeniu dla b. funkcjonariusza ABW i CBA. Chodzi o aferę podkarpacką

Na karę półtora roku w zawieszeniu na trzy lata skazał dziś Sąd Rejonowy w Rzeszowie b. funkcjonariusza ABW i CBA Macieja D. za przyjęcie co najmniej 6 tys. zł łapówek od przedsiębiorcy z branży paliwowej Mariana D. Jest to jeden z wątków tzw. afery podkarpackiej.

Kara w zawieszeniu dla b. funkcjonariusza ABW i CBA ws. afery podkarpackiej
AJEL CC0

Maciej D. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Kara orzeczona przez sąd jest w takim wymiarze, jaki wcześniej został uzgodniony z prokuraturą w trakcie postępowania przygotowawczego.

B. funkcjonariusz Maciej D. ma także zakaz pełnienia służby w organach związanych z bezpieczeństwem państwa przez okres dwóch lat. Ponadto sąd zasądził od niego grzywnę w wysokości 5 tys. zł, pokrycie kosztów sądowych oraz przepadek równowartości korzyści uzyskanej z przestępstwa w wysokości 6 tys. zł, a także dozór policji.

Prokuratura oskarżyła Macieja D. o to, że „nie wcześniej niż od 18 lipca 2002 do co najmniej stycznia 2004 r.” w zawiązku z pełnieniem funkcji publicznej - funkcjonariusza ABW w Rzeszowie - przyjmował od podkarpackiego biznesmena korzyści majątkowe. Najczęściej było to 500 zł miesięcznie. Według prokuratury, łączna kwota korzyści to nie mniej niż 6 tys. zł. Śledczy przyjęli, że z przyjmowania łapówek oskarżony uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Wyrok nie jest prawomocny. Strony mogą złożyć apelację.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#afera podkarpacka #ABW #CBA #sąd #wtrok

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo