Odblask w szufladzie nie uratuje Ci życia!

Droga / pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

"Czy uważasz, że noszenie odblasków nie ma większego znaczenia dla bezpieczeństwa na drodze? Czy Ty robisz wszystko dla poprawy swojej widoczności? Czy sądzisz, że odblask pozostawiony w szufladzie będzie zauważony przez kierujących? Przeczytaj i pomyśl…" - pisze policja.
Osoba mająca na sobie elementy odblaskowe jest widoczna dla kierującego z odległości ponad 100 metrów. Z kolei pieszy w ciemnym ubraniu, na nieoświetlonym odcinku drogi jest widziany przez jadącego pojazdem z odległości 30-40 metrów. Tyle samo metrów potrzeba aby na suchej drodze zatrzymać auto jadące z prędkością około 60 km/h. Jeśli jedziesz trochę szybciej nie masz już szans na bezpieczne wykonanie manewru. Jeżeli wątpisz, że odblask ma znaczenie.

Codziennie polscy policjanci rozmawiają z pieszymi i przypominają im, jak ważne jest noszenie odblasków. Ty czytając odpowiedź na pierwsze pytanie też już o tym wiesz. My nie tylko chcemy Cię uświadomić, ale także pomóc. Dlatego codziennie w województwie świętokrzyskim rozdajemy dziesiątki, jeśli nie setki opasek odblaskowych. I robimy tak nie tylko my. Ale niestety niewiele osób później zakłada te odblaski na ubrania. Nie wierzysz? Spójrz na zdjęcie poniżej - pisze świętokrzyska policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Salvini wygrywa!

/ English: Ministry of the InteriorItaliano: Ministero dell'interno [CC BY 3.0 it (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/it/deed.en)]

  

Federalistyczna koalicyjna Liga Północna Matteo Salviniego wygrała we Włoszech niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając według exit polls od 27 do 31 procent głosów - to sondaże podane przez telewizję RAI tuż po zamknięciu lokali wyborczych o godzinie 23.

Według sondaży exit poll na drugim miejscu jest opozycyjna centrolewicowa Partia Demokratyczna, która uzyskała od 21 do 25 proc. głosów. Drugie ugrupowanie koalicji rządowej, populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd, otrzymało od 18,5 do 22,5 proc. głosów.

Frekwencja wyniosła około 50,4 proce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl