Kuriozalny pomysł „totalnego” celebryty! Zamiast Mazurka Dąbrowskiego proponuje... disco-polo!

Andrzej Saramonowicz / fot. mat.pras.

  

Andrzej Saramonowicz znowu zaszczycił nas swoim "błyskotliwym" wpisem w mediach społecznościowych. Tym razem wykpił zaproponowaną w ramach programu Niepodległa akcję wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Zamiast hymnu Polski 11 listopada celebryta wolałby usłyszeć... "Jesteś szalona".

Wydawałoby się, że tak neutralną i mającą na celu łączenie Polaków inicjatywę, jak wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w dniu Święta Niepodległości, naprawdę trudno skrytykować. A jednak, jak po raz kolejny udowadnia Andrzej Saramonowicz, dla niego nie istnieją rzeczy niemożliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o wykpienie ekipy rządzącej. Tym razem dostało się prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Saramonowiczowi nie spodobała się zaproponowana przez Dudę akcja wspólnego śpiewania hymnu Polski zaplanowana na 11 listopada.

Pan Andrzej Duda ma pomysł, by w ramach budowania wspólnoty Polacy se odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Każdy oddzielnie, ale o tej samej godzinie, czyli niby razem. I to już wszystko, co ma do zaproponowania człowiek zwany - z powodu porywczości emocjonalnej rodactwa - prezydentem kraju.

- kpi reżyser.

Do kpin już przywykliśmy, ale pomysł, z jakim wychodzi "totalny" celebryta, brzmi kuriozalnie:

To ja podsuwam inny koncept, panie Andrzeju szanowny. Zaśpiewajmy naszej Polsce 11 listopada o jednej godzinie to:

"Jesteś szalona!" - mówię Ci. 
Zawsze nią byłaś, skończ już wreszcie śnić. 
"Nie jesteś aniołem" - mówię Ci. 
Jesteś szalona!


- proponuje reżyser. 

Bo i prawdziwsze w treści. I każdy rodak bez problemu zrozumie słowa. I muzycznie bliższe Pańskiej estetyce. I kaszankę da się przy tym wtranżolić, nie odkładając narodowego sztandaru. No i - last but not least - pogibać się można w rytm. Co nie jest bez znaczenia w listopadowy ziąbek.

 - uzasadnia swój wybór Saramonowicz. Jak podoba Wam się ten pomysł? "Gibalibyście" się?

 

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl