Zmodernizowano cukiernię w Środzie Wielkopolskiej

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Saramukitza

  

Ponad 260 mln zł kosztowała modernizacja cukrowni Pfeifer & Langen w Środzie Wielkopolskiej. Obiekt może przerabiać 12 tys. ton buraków na dobę, co pozwala na produkowanie 250 tys. ton cukru rocznie.

Dziś oficjalnie otwarto zmodernizowany zakład. Według właściciela obiektu to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku cukrowni w Europie.

- Dzięki unowocześnieniu cukrowni w Środzie Wielkopolskiej nie tylko podnosimy swoją atrakcyjność na europejskim rynku, ale również zacieśniamy współpracę z lokalnymi rolnikami. Poza tym tworzymy nowe miejsca pracy, znajdujemy kolejnych partnerów wśród przedsiębiorców w Środzie i całej Wielkopolsce - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Pfeifer & Langen Polska Roman Kubiak.

Inwestycja jest jednym z elementów przyjętej przez firmę strategii. Wartość inwestycji planowanych przez Grupę Pfeifer & Langen w Polsce na lata 2017-2019 wyniesie ponad 400 mln zł.

- Modernizacja cukrowni to nasza odpowiedź na nowe warunki, które stawia rynek. Unowocześniony zakład pozwoli nam znacząco obniżyć koszty, zintensyfikować i spolaryzować produkcję oraz dynamicznie wykorzystać efekt skali - powiedział Piotr Janiec z zarządu Pfeifer & Langen.

W kolejnym etapie planowanej rozbudowy zakład zostanie wyposażony m.in. w nowoczesną pakownię, halę spedycyjną z ośmioma rampami załadunkowymi oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

- To wszystko usprawni realizację strategicznego celu firmy, jakim jest dostarczenie na terenie Polski, Europy Zachodniej i Południowej najwyższej jakości cukru białego oraz szerokiej gamy nowatorskich, niekonwencjonalnych produktów cukrowych - podała spółka.

Pfeifer & Langen Polska z siedzibą w Poznaniu to jeden z największych producentów cukru w Polsce, ma ponad 25 proc. udziałów w naszym rynku cukrowniczym i dysponuje czterema cukrowniami: w Środzie Wielkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce oraz Glinojecku. W ciągu roku zakłady spółki produkują ponad 600 tys. ton cukru.

Spółka zatrudnia w swoich cukrowniach w Wielkopolsce ponad 600 osób, współpracując z 0,5 tys. lokalnych firm i usługodawców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl