Dziś oficjalnie otwarto zmodernizowany zakład. Według właściciela obiektu to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku cukrowni w Europie.

- Dzięki unowocześnieniu cukrowni w Środzie Wielkopolskiej nie tylko podnosimy swoją atrakcyjność na europejskim rynku, ale również zacieśniamy współpracę z lokalnymi rolnikami. Poza tym tworzymy nowe miejsca pracy, znajdujemy kolejnych partnerów wśród przedsiębiorców w Środzie i całej Wielkopolsce - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Pfeifer & Langen Polska Roman Kubiak.

Inwestycja jest jednym z elementów przyjętej przez firmę strategii. Wartość inwestycji planowanych przez Grupę Pfeifer & Langen w Polsce na lata 2017-2019 wyniesie ponad 400 mln zł.

- Modernizacja cukrowni to nasza odpowiedź na nowe warunki, które stawia rynek. Unowocześniony zakład pozwoli nam znacząco obniżyć koszty, zintensyfikować i spolaryzować produkcję oraz dynamicznie wykorzystać efekt skali - powiedział Piotr Janiec z zarządu Pfeifer & Langen.

W kolejnym etapie planowanej rozbudowy zakład zostanie wyposażony m.in. w nowoczesną pakownię, halę spedycyjną z ośmioma rampami załadunkowymi oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania.

- To wszystko usprawni realizację strategicznego celu firmy, jakim jest dostarczenie na terenie Polski, Europy Zachodniej i Południowej najwyższej jakości cukru białego oraz szerokiej gamy nowatorskich, niekonwencjonalnych produktów cukrowych - podała spółka.

Pfeifer & Langen Polska z siedzibą w Poznaniu to jeden z największych producentów cukru w Polsce, ma ponad 25 proc. udziałów w naszym rynku cukrowniczym i dysponuje czterema cukrowniami: w Środzie Wielkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce oraz Glinojecku. W ciągu roku zakłady spółki produkują ponad 600 tys. ton cukru.

Spółka zatrudnia w swoich cukrowniach w Wielkopolsce ponad 600 osób, współpracując z 0,5 tys. lokalnych firm i usługodawców.