Bezpieczeństwo zdrowotne w Lubelskiem może być zagrożone!

lekarz - zdjęcie ilustracyjne / DarkoStojanovic; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W jednym z najbliższych numerów tygodnika „Gazeta Polska” ukaże się tekst o próbach doprowadzenia do bankructwa normalnie prosperującej firmy i jej dwóch spółek w interesie ich nieuczciwego b. współwłaściciela.

Czy Tymczasowemu Nadzorcy Sądowemu, oceniającemu kondycję danej spółki, wolno pominąć niektóre elementy w ocenie jej majątku? Czy sąd może pominąć kwestię wycofania z zarządu jednego z członków i przyjąć – na jego wniosek – ogłoszenie upadłości tejże spółki? Niestety w Polsce jest to możliwe.

W tekście mowa jest o próbie doprowadzenia do procesów upadłościowych dwóch spółek z o.o. – Arion Med i Arion Szpitale. Ich dwóch współwłaścicieli wysuwa ten zarzut pod adresem lubelskich i świdnickich sędziów. Ci ostatni na podstawie wniosków b. wspólnika współwłaścicieli spółek, Piotra Rucińskiego, wyrzuconego wcześniej z kierownictwa obu spółek Arion, zdecydowali się wszcząć postępowanie upadłościowe wobec tych podmiotów. Choć stanowią one prywatną własność, mają odpowiedni kontrakt z NFZ i zarządzają: - w przypadku sp. Arion Szpitale - dwoma szpitalami w woj. lubelskim: w Świdniku i Gostyninie (łącznie ich rejon obejmuje 170 tys. mieszkańców); w przypadku sp. Arion Med - pogotowiem ratunkowym w tym rejonie.

Wskutek postępowania upadłościowego wszczętego przez miejscowe sądy, choć wymienione placówki medyczne nie zaprzestały działalności, nadwyrężony został ich stan finansowy, reputacja i opinia o zdolności właściwego prowadzenia bieżącej opieki medycznej nad pacjentami. Sam Piotr Ruciński, jak utrzymują jego byli współkierujący obiema spółkami, został usunięty z ich zarządów, bowiem trudnił się nielegalnym procederem nielegalnego handlu lekami. W odpowiedzi na usunięcie z zarządów miał – dzięki osobistym koneksjom w miejscowych sądach - doprowadzić do postawienia spółek w stan upadłości, a następnie doprowadzić do ich przejęcia.

Więcej w „Gazecie Polskiej”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wziął 37 zakładników w Rio de Janeiro

/ Twitter

  

Uzbrojony mężczyzna przetrzymuje we wtorek 37 ludzi jako zakładników w autobusie w Rio de Janeiro i grozi podpaleniem pojazdu - poinformowała brazylijska policja. Niewykluczone, że porywacz jest chory psychicznie.

Autobus stoi na ruchliwym moście, a z mężczyzną prowadzone są negocjacje. Czwórka zakładników została zwolniona.

Według informacji policji, porywacz rozlał w autobusie benzynę i grozi podpaleniem. Oświadczył, iż jest policjantem, ale - jak pisze agencja AP - nie zostało to na razie potwierdzone.

Według władz mężczyzna nie wysunął żadnych konkretnych żądań i wydaje się, że ma on problemy psychiczne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl