W Łodzi powstanie Centrum Kreatywności

/ pixabay.com/ cc0/ TeroVesalainen

  

Pierwsze w kraju Centrum Kreatywności, którego celem będzie inspirowanie osób przedsiębiorczych do podejmowania działalności z wykorzystaniem technologii cyfrowych, otworzy w grudniu w Łodzi Związek Cyfrowa Polska we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Dziś umowę w tej sprawie podpisały władze ŁSSE i przedstawiciele Związku Cyfrowa Polska, zrzeszającego największych producentów z branży nowoczesnych technologii takich jak m.in. Samsung, HP, Sony, Google, Canon czy Panasonic.

- Od lat zajmujemy się prezentowaniem nowych technologii cyfrowej rzeczywistości, która już nas otacza i od której nie ma odwrotu. Uczymy, jak odnaleźć się w tym nowym cyfrowym świecie w globalnej gospodarce. Nowe technologie zawładnęły wieloma aspektami naszego życia – kulturą, życiem społecznym, gospodarczym, biznesem. Chcemy inspirować młodych przedsiębiorców, studentów i ludzi kultury, w jaki sposób nowe technologie można wykorzystać

– podkreślił prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Zdaniem wiceprezes ŁSSE Agnieszki Sygitowicz, Centrum Kreatywności będzie elementem rozwijającym już istniejący na terenie ŁSSE projekt Startup Spark, który - m.in. poprzez łączenie debiutujących innowacyjnych firm z uznanymi partnerami korporacyjnymi - stworzono z myślą o wspieraniu startupów.

- To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, przetestować i zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukcesy w biznesie. Oprócz startupów zaprosimy do niego nowe grupy – influencerów, studentów, youtuberów, łódzkie uczelnie – Szkołę Filmową i Akademię Sztuk Pięknych – wszystkich tych, którzy chcieliby tworzyć i rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie i kreatywność

– dodała.

Jak podał koordynator Centrum Kreatywności Przemysław Pyziel, w ośrodku odbywać się będą cykliczne spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w prowadzeniu innowacyjnego biznesu oraz nauczą, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w tworzeniu nowych przedsięwzięć i inicjatyw. Planowane są też warsztaty i szkolenia związane z designem i tradycyjnym rzemiosłem.

Centrum Kreatywności będzie mieścić się w budynku Hydroforni na terenie zabytkowego postindustrialnego kompleksu ŁSSE w Łodzi. Obiekt zostanie designersko zaaranżowany i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Otwarcie placówki ma nastąpić w grudniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po porażce May w Izbie Gmin Irlandia nie ma już wątpliwości – szykuje się na twardy Brexit

zdjęcie ilustracyjne / daniel_diaz_bardillo; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W związku z informacją o odrzuceniu przez Izbę Gmin projektu Brexitu przedstawionego przez rząd Theresy May wicepremier Irlandii Simon Coveney poinformował, że rząd przygotowuje „megapakiet” ustaw na wypadek wyjścia W. Brytanii z UE bez umowy. Wśród możliwych scenariuszy, na jakie teraz zdecydować się mogą Brytyjczycy, są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony Unii Europejskiej, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatów lub nawet wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub zwołanie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Oczywiście nie chcemy tego, nikt nie chce Brexitu bez umowy (...), ale jeśli będzie to konieczne, to zrobimy wszystko, by chronić naszych obywateli.
- powiedział Coveney.

„Megapakiet”, który zapowiedział, to projekt ustawy zawierającej de facto 17 nowych ustaw, które pozwolą przyjąć awaryjne rozwiązania dotyczące np. transportu czy dostaw leków.

Coveney przyznał, że pozostają wciąż obszary, w których nie przyjęto „planów awaryjnych”, przede wszystkim dlatego, że „teraz dopiero trwa głosowanie” nad stosownymi rozwiązaniami.

Irlandzki rząd wydał też oświadczenie, w którym przypomina, że Rada Europejska przyjęła „jasne stanowisko 13 grudnia, kiedy oświadczyła ponownie, że porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie będzie już przedmiotem renegocjacji”.

Rząd Irlandii zdaje sobie jednak sprawę, że nieuporządkowany Brexit jest złym rozwiązaniem dla wszystkich, zwłaszcza dla Irlandii Północnej. Nie jest za późno na uniknięcie takiej sytuacji i wzywamy Zjednoczone Królestwo, by ustaliło w trybie pilnym, jakie rozwiązanie tego impasu ma zamiar zaproponować.
 - głosi komunikat Dublina.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl