Dziś umowę w tej sprawie podpisały władze ŁSSE i przedstawiciele Związku Cyfrowa Polska, zrzeszającego największych producentów z branży nowoczesnych technologii takich jak m.in. Samsung, HP, Sony, Google, Canon czy Panasonic.

- Od lat zajmujemy się prezentowaniem nowych technologii cyfrowej rzeczywistości, która już nas otacza i od której nie ma odwrotu. Uczymy, jak odnaleźć się w tym nowym cyfrowym świecie w globalnej gospodarce. Nowe technologie zawładnęły wieloma aspektami naszego życia – kulturą, życiem społecznym, gospodarczym, biznesem. Chcemy inspirować młodych przedsiębiorców, studentów i ludzi kultury, w jaki sposób nowe technologie można wykorzystać

– podkreślił prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Zdaniem wiceprezes ŁSSE Agnieszki Sygitowicz, Centrum Kreatywności będzie elementem rozwijającym już istniejący na terenie ŁSSE projekt Startup Spark, który - m.in. poprzez łączenie debiutujących innowacyjnych firm z uznanymi partnerami korporacyjnymi - stworzono z myślą o wspieraniu startupów.

- To będzie miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, przetestować i zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukcesy w biznesie. Oprócz startupów zaprosimy do niego nowe grupy – influencerów, studentów, youtuberów, łódzkie uczelnie – Szkołę Filmową i Akademię Sztuk Pięknych – wszystkich tych, którzy chcieliby tworzyć i rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie i kreatywność

– dodała.

Jak podał koordynator Centrum Kreatywności Przemysław Pyziel, w ośrodku odbywać się będą cykliczne spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą w prowadzeniu innowacyjnego biznesu oraz nauczą, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w tworzeniu nowych przedsięwzięć i inicjatyw. Planowane są też warsztaty i szkolenia związane z designem i tradycyjnym rzemiosłem.

Centrum Kreatywności będzie mieścić się w budynku Hydroforni na terenie zabytkowego postindustrialnego kompleksu ŁSSE w Łodzi. Obiekt zostanie designersko zaaranżowany i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny. Otwarcie placówki ma nastąpić w grudniu.