PSL chce koalicji z partią rządzącą. „Rozmawiam z nimi, im jest bliżej do PiS, niż do PO i Nowoczesnej”

PSL / By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego wszczynają bunt. Wytyczne słane im z „centrali” chyba nie za bardzo podziałały. Jak ujawnił dziś marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, politycy PSL mówią wyraźnie, że „im jest bliżej do PiS niż do Nowoczesnej i Platformy”.

Prawo i Sprawiedliwość i Ludowcy zawiązali koalicję w radzie powiatu chełmskiego (woj. lubelskie). Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym regionie, w powiecie białogardzkim szykuje się współpraca PSL z PiS.

Wszystko wskazuje na to, że prezes PSL mija się z prawdą. Mówił o tym dziś na briefingu marszałek Karczewski.

Wiem, że rozmowy są prowadzone i to zadaje kłam temu, co słyszeliśmy niedawno od prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego

– powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Dodatkowo podał, że członkowie PSL chcą koalicji z PiS.
 

Sam osobiście spotykam się z liderami, nie radnymi wojewódzkimi, ale członkami PSL i oni bardzo chcą koalicji z nami. Zupełnie inne zdanie, stanowisko, perspektywa. Członkowie PSL-u, a ponieważ sam mieszkam na terenie wiejskim, więc ten mój kontakt i rozmowy z politykami PSL są dosyć częste, mówią wyraźnie, że im jest bliżej do PiS niż do Nowoczesnej i Platformy

– mówił na briefingu Stanisław Karczewski.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl