„Skurkiewicz gwarantuje rozwój miasta”. Bezpartyjni Samorządowcy poparli kandydata PiS w Radomiu

/ By Rafał T (http://fotopolska.eu/354645,foto.html?o=b40224&p=1) [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

  

Kandydat PiS na prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz uzyskał poparcie ruchu Bezpartyjnych Samorządowców. Według jego przedstawicieli Skurkiewicz gwarantuje rozwój miasta i jest w stanie m.in. zapewnić, że będzie się rozwijało lotnisko w Radomiu.

Lider lokalnych struktur ruchu Bezpartyjnych Samorządowców Krzysztof Górak podkreślił, że mieszkańcy Radomia w I turze wybrali radę miejską, w której większość uzyskało Prawo i Sprawiedliwość.

"Zdecydowaliśmy się poprzeć kandydata PiS, żeby zapobiec wojnie polsko-polskiej, żeby zapobiec sytuacji, że przez następne pięć lat będziemy słyszeli od prezydenta miasta, że nie da się nic zmienić, ponieważ jest zła rada, że nie ma możliwości porozumienia"

- tłumaczył na briefingu Górak.

Według niego tylko Skurkiewicz jako prezydent Radomia gwarantuje rozwój miasta. "Tylko minister Skurkiewicz jest w stanie zapewnić, że lotnisko w Radomiu będzie się rozwijało. Oczywiście istnieje potencjalne ryzyko, ale prawdopodobieństwo sukcesu jest na tyle duże, że trzeba iść w tym kierunku" - ocenił Górak.

Skurkiewiczowi udzielił też poparcia kandydat ruchu Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Radomia Dominik Hebda, który zajął ostatnie miejsce w I turze wyborów. Głosowały na niego 862 osoby (0,99 proc.).

"Po analizie programu Wojciecha Skurkiewicza, debatach i rozmowach, uznałem, że udzielę poparcia kandydatowi PiS na prezydenta Radomia" - oświadczył Hebda. Dodał, że zachęca wszystkich swoich wyborców, by w II turze zagłosowali na kandydata PiS.

W Radomiu do drugiej tury przeszli obecny prezydent Radosław Witkowski z poparciem 39 445 osób (45,47 proc.) i Wojciech Skurkiewicz (PiS), na którego głos oddało 35 043 (40,39 proc.). 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Doradczyni Trumpa ds. Rosji odchodzi ze stanowiska. Była znana z krytycznego stosunku do Putina

Fiona Hill / By Kuhlmann /MSC - https://www.securityconference.de/mediathek/munich-security-conference-2017/image/fiona-hill/filter/image/, CC BY 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71345528

  

Fiona Hill, główna doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa ds. Rosji, znana z krytycznego nastawienia wobec Władimira Putina, w sierpniu odejdzie ze stanowiska - poinformował rzecznik Narodowej Rady Bezpieczeństwa (NSC). - Następcą Hill ma zostać obecny szef NSC Tim Morrison - dodał rzecznik.

Hill sprawowała funkcję prezydenckiej doradczyni od marca 2017 roku, a od lipca 2018 roku należała do Narodowej Rady Bezpieczeństwa, gdzie była dyrektorem ds. Rosji i Europy Wschodniej. Wcześniej pracowała dla komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów.

"Wall Street Journal" przypomina, że krótko po objęciu przez nią funkcji w Radzie, Trump zaprosił na spotkanie w Białym Domu szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa i ówczesnego ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka, co spotkało się z krytyką wielu specjalistów od polityki zagranicznej. Gazeta przypomina też, że według późniejszych doniesień Trump miał na tym spotkaniu podzielić się z Ławrowem i Kislakiem tajnymi informacjami, jakie otrzymał od Izraela.

W 2018 roku Hill była w składzie delegacji USA w Helsinkach podczas spotkania Trumpa i Putina.

Urodzona w Wielkiej Brytanii Hill jest ekspertką do spraw Rosji; sowietolożką po studiach na Uniwersytecie Harvarda, gdzie również uzyskała tytuł doktora historii. Do 2017 roku pracowała w waszyngtońskim ośrodku analitycznym Brookings Institution, a wcześniej w fundacji Eurasia Foundation. Przez trzy lata (2006-2009) była specjalistką ds. Rosji i Eurazji w Krajowej Radzie Wywiadu (NIC) USA - centrum analitycznym, odpowiedzialnym za prognozy strategiczne.

Hill jest współautorką książki biograficznej o Putinie: "Mr. Putin: Operative in the Kremlin" ("Putin - agent na Kremlu"), a także autorką wielu publikacji o Rosji, Kaukazie, Azji Środkowej, kwestiach energetycznych i konfliktach regionalnych. W swojej działalności zawodowej dużo pisała o potrzebie wywierania na Rosję większej presji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl