Chemicy znów na poligonie

/ mat. 16. DZ. / http://16dz.wp.mil.pl/pl/4_432.html

  

Zgodnie z rozkazem Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej, w dniu 24 października szef Wojsk Chemicznych Dywizji na bazie obiektów szkoleniowych 20. Brygady Zmechanizowanej przeprowadził zawody użyteczno-bojowe zespołów Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia (OPBMR) na szczeblu 16. Dywizji.

Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia było dokonanie oceny poziomu wyszkolenia zespołów OPBMR oraz wyłonienie najlepszych zespołów na szczeblu Dywizji — czytamy na portalu 16. DZ.

Zgodnie z regulaminem zawodów żołnierze drużyn reprezentujących wszystkie jednostki związku taktycznego zostali poddani przez zespół sędziowski rygorystycznemu sprawdzeniu wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami, prowadzenia rozpoznania i likwidacji skażeń z wykorzystaniem sprzętu OPBMR będącego na wyposażeniu jednostek oraz prognozowania i oceny sytuacji skażeń po zdarzeniach CBRN (broń chemiczna, biologiczna, radiologiczna i nuklearna) — podaje portal Dywizji.

 

Ponadto, zweryfikowano wydolność wysiłkową żołnierzy podczas marszobiegu w indywidualnych środkach ochrony przed skażeniami.

 

Pierwsze miejsce zajął zespół z 20. Brygady Zmechanizowanej. Drugie miejsce przypadło zespołowi z 15. Pułku Przeciwlotniczego. Podium zamknęła drużyna z 1. Brygady Pancernej. Uzyskane wyniki zawodów będą wliczone do rocznej oceny wyszkolenia z OPBMR jednostek wojskowych Dywizji, a wypracowane w ich toku wnioski, doświadczenia i obserwacje zostaną przedstawione Dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej w protokole z zawodów użyteczno-bojowych, celem ich wdrożenia do działalności szkoleniowej zespołów obrony przed bronią masowego rażenia w 2019 roku — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Giertych przyznaje: Schetyna i Tusk chcieli zrobić go senatorem. "To napawa mnie dumą"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu, ale w piątek podjąłem decyzję o odrzuceniu tej propozycji - poinformował prawnik, były wicepremier i były szef MEN Roman Giertych.

"W odpowiedzi na liczne pytania i medialne spekulacje chciałbym powiedzieć, że prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu RP, ale po głębokim namyśle podjąłem wczoraj decyzję o odrzuceniu tej propozycji"

- napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Giertych.

"Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za publiczne słowa zachęty, które skierował do mnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Panie Przewodniczący! Pańskie poparcie napawa mnie dumą i nie ukrywam, że przyjąłem pańskie słowa z prawdziwym wzruszeniem. Taka zachęta wypowiedziana przez najważniejszą osobę obozu demokratycznego w Polsce, w każdych innych okolicznościach spowodowałaby przekucie tych słów w czyn. Okoliczności obiektywne i sytuacja chwili obecnej stanęły jednak na przeszkodzie"

- dodał.

Giertych dziękował w swoim wpisie także europosłowi, byłemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu za "zachętę do startu z list KO" oraz liderowi PO Grzegorzowi Schetynie i Robertowi Tyszkiewiczowi.

"Życzę wszystkim, którzy startują z opozycji, zwycięstwa nad PiS" - zakończył swój wpis.

W jesiennych wyborach do Senatu kandydować chce większość obecnych senatorów PO, w tym: Bogdan Borusewicz, Bogdan Klich, Jerzy Fedorowicz, Sławomir Rybicki, Tomasz Grodzki i Aleksander Pociej. Na listach Koalicji Obywatelskiej mają być też nowe osoby, m.in. były minister kultury Kazimierz Ujazdowski, były poseł SLD Jerzy Wenderlich i były europoseł PO Adam Szejnfeld.

Listy Koalicji Obywatelskiej - do Sejmu i Senatu mają w poniedziałek 19 sierpnia zatwierdzić rady krajowe partii tworzących KO: Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Zielonych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl