Chemicy znów na poligonie

/ mat. 16. DZ. / http://16dz.wp.mil.pl/pl/4_432.html

  

Zgodnie z rozkazem Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej, w dniu 24 października szef Wojsk Chemicznych Dywizji na bazie obiektów szkoleniowych 20. Brygady Zmechanizowanej przeprowadził zawody użyteczno-bojowe zespołów Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia (OPBMR) na szczeblu 16. Dywizji.

Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia było dokonanie oceny poziomu wyszkolenia zespołów OPBMR oraz wyłonienie najlepszych zespołów na szczeblu Dywizji — czytamy na portalu 16. DZ.

Zgodnie z regulaminem zawodów żołnierze drużyn reprezentujących wszystkie jednostki związku taktycznego zostali poddani przez zespół sędziowski rygorystycznemu sprawdzeniu wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami, prowadzenia rozpoznania i likwidacji skażeń z wykorzystaniem sprzętu OPBMR będącego na wyposażeniu jednostek oraz prognozowania i oceny sytuacji skażeń po zdarzeniach CBRN (broń chemiczna, biologiczna, radiologiczna i nuklearna) — podaje portal Dywizji.

 

Ponadto, zweryfikowano wydolność wysiłkową żołnierzy podczas marszobiegu w indywidualnych środkach ochrony przed skażeniami.

 

Pierwsze miejsce zajął zespół z 20. Brygady Zmechanizowanej. Drugie miejsce przypadło zespołowi z 15. Pułku Przeciwlotniczego. Podium zamknęła drużyna z 1. Brygady Pancernej. Uzyskane wyniki zawodów będą wliczone do rocznej oceny wyszkolenia z OPBMR jednostek wojskowych Dywizji, a wypracowane w ich toku wnioski, doświadczenia i obserwacje zostaną przedstawione Dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej w protokole z zawodów użyteczno-bojowych, celem ich wdrożenia do działalności szkoleniowej zespołów obrony przed bronią masowego rażenia w 2019 roku — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ryszard Czarnecki rzuca wyzwanie przyszłym europosłom. Do podpisania jest ważna deklaracja

Ryszard Czarnecki / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ryszard Czarnecki rzucił poważne wyzwanie przyszłym europosłom z Polski. Zaapelował do tych, których naród wybierze 26 maja, o podpisanie ważnej deklaracji - że nie będą głosować przeciwko Polsce i nie będą biegać na skargę na własny kraj do zagranicznych mediów. Dla wielu posłów podpisanie tego dokumentu jest tylko formalnością, ale... niektórzy mogą mieć z tym spory problem.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki na kilka dni przed wyborami, w których Polacy zdecydują o tym, kto będzie zajmował 51 miejsc przeznaczonych dla naszego kraju w europarlamencie, rzucił przyszłym europosłom poważne wyzwanie.

"Apeluję do wszystkich 51 nowo wybranych posłów z Polski, obojętnie od opcji, aby natychmiast po wyborach podpisali zobowiązanie, że w Parlamencie Europejskim nie zagłosują za sankcjami wobec własnego kraju, ani też nie będą atakować Polski w obcych mediach. To będzie test na dobre intencje!"

- napisał Czarnecki na Twitterze.

Ciekawi jesteśmy, jakie padną odpowiedzi na ten apel - szczególnie wśród polityków Koalicji Europejskiej. Nie da się ukryć, że w przeszłości zdarzało im się mówić niepochlebnie o Polsce w zagranicznych produkcjach. Weźmy na przykład Różę Thun i jej skandaliczne wypowiedzi w niemieckim "filmie dokumentalnym", gdzie mówiła, że... "Polska staje się dyktaturą". [polecam:https://niezalezna.pl/213094-kobieta-walczaca-o-swoj-kraj-roza-thun-w-antypolskim-filmie-plula-jadem-na-nasz-kraj]

Kiedy Parlament Europejski przyjmował krytyczną rezolucję wobec Polski, ręka nie zadrżała nie tylko Róży Thun, ale również Michałowi Boniemu, Danucie Hubner, Danucie Jazłowieckiej, Barbarze Kudryckiej i Julii Piterze. Oni także głosowali za przyjęciem kontrowersyjnego dokumentu. [polecam:https://niezalezna.pl/208739-oto-lista-hanby-to-oni-glosowali-za-rezolucja-parlamentu-europejskiego-przeciwko-polsce]

Z kolei Radosław Sikorski proponuje... ślubowanie Parlamentowi Europejskiemu.[https://niezalezna.pl/272774-ten-to-juz-naprawde-niezle-odlecial-sikorski-chce-slubowania-lojalnosci-unijnym-instytucjom]

Ryszard Czarnecki mówi "sprawdzam", a my - czekamy na reakcję. Wybory już w najbliższą niedzielę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl