Tak Majchrowski dba o krakowian? „Nie wszyscy mieszkańcy mają dostęp do wody”…

Kraków / pixabay.com/chichotek08/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Mieszkańcy obrzeży miasta są traktowani jako "mieszkańcy drugiej kategorii" – uważają krakowscy radni PiS. Zadeklarowali stworzenie specjalnego programu inwestycyjnego dla osiedli peryferyjnych i rezerwowanie co roku w budżecie miasta środków na jego realizację.

Prezydent Jacek Majchrowski nie szanuje mieszkańców obrzeży Krakowa, traktuje ich jako mieszkańców drugiej kategorii. Nie ma tam inwestycji, których mieszkańcy od dawna oczekują i nie ma wielu środków finansowych na obrzeża

– podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej radny PiS Michał Drewnick.

Renata Kucharska, która właśnie zdobyła mandat radnej zaznaczyła, że mieszkańcy osiedli peryferyjnych bardzo potrzebują pomocy władz miasta i liczą na to wsparcie.

Mamy ogromne problemy, jeżeli chodzi o infrastrukturę. Są inwestycje, na które mieszkańcy czekają od wielu lat i z niewiadomych przyczyn są one odwlekane w czasie

– powiedziała Kucharska. Wśród takich inwestycji wymieniła remonty ulic m.in. Kocmyrzowskiej, Glinik, Stary Gościniec, Architektów, brak sieci odwadniającej m.in. w Luboczy, Kantorowicach, Wadowie, brak chodników np. przy ul. Kantorowickiej i brak ścieżek rowerowych np. w dzielnicy XVII.

Radny PiS Józef Jałocha zauważył, że problem życia na peryferiach wciąż jest aktualny, bo brakuje pieniędzy na uzupełnienie sieci kanalizacyjnej, budowę systemu odwadniającego, rozwój sportu. - My chcemy normalnie się rozwijać, chcemy, żeby nasze dzieci mogły się budować, a nie żeby u nas tworzono zieleń dla Krakowa – mówił w imieniu mieszkańców osiedli peryferyjnych Jałocha. Jego zdaniem Rady Dzielnic są partyjne. - Oczekuję, że te nowe wybory przyniosą nam zmiany – dodał.

Prezydent (Majchrowski) w roku 2006 zamykał projekt +Woda dla każdego+. Nie wszyscy mieszkańcy Krakowa mają dostęp do wody. Zapowiedziany w kolejnej kadencji program +Kanalizacja dla każdego+ - w dalszym ciągu, szczególnie na obrzeżach, mieszkańcy są bez kanalizacji

– wyliczał szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Włodzimierz Pietrus.

Ci mieszkańcy są traktowani jako mieszkańcy drugiej kategorii, dlatego sądzimy, że najbliższa niedziela wyborcza zdecyduje o zmianie, której oczekują mieszkańcy

- dodał.

Jak przypomniał, poprawki do budżetu miasta dotyczące osiedli peryferyjnych zgłaszane przez radnych PiS przepadały w głosowaniach.

Kucharska podkreśliła, że mieszkańcy nie chcą być uszczęśliwiani na siłę, wiedzą, czego potrzebują, dlatego planowane inwestycje powinny być z nimi konsultowane. "Dobrym punktem wyjścia byłoby spisanie harmonogramu, co jest najważniejsze i co po kolei należałoby zrobić, żeby na peryferiach żyło się lepiej" – zaznaczyła.

Jako radni PiS już po niedzieli - mam nadzieję, że przy współpracy z panią poseł Małgorzatą Wassermann (kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa) - przedstawimy specjalny program dla obrzeży Krakowa

– zapowiedział Drewnicki. - Chcemy, żeby co roku w budżecie miasta były specjalne środki przeznaczane na osiedla peryferyjne – zapowiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sukces klubów „GP” w USA

zdjęcie ilustracyjne / Sam Howzit CC BY 2.0

  

Dzięki współpracy środowisk polonijnych oraz Klubów „Gazety polskiej” w ramach programu Paszport do Polski w nowojorskim okręgu konsularnym zarejestrowało się na wybory do Europarlamentu dużo więcej osób niż 5 lat temu – taką informację otrzymała redakcja portalu niezalezna.pl zza oceanu.

Największy liczebny wzrost widoczny jest na Brooklynie. Do 23 maja zarejestrowało się trzykrotnie więcej osób - 1858 - w stosunku do 650 w roku 2014. Około cztery razy więcej wyborców zarejestrowało się w Passaic 1211 vs 321 (2104 r.) oraz w New Britain 528 vs 124 (2014 r.). Także dwukrotny wzrost odnotowano w Konsulacie na Manhattanie 1078 vs 536 (2014 r.) oraz w Waszyngtonie - 437 vs 214 (2014 r.).

Lepsze wyniki zarejestrowano także w Chicago. Parafia Św. Ferdynanda - ponad 1580 vs 1034 (2014 r.), Parafia Św. Konstancji - ponad 1750 vs 893 (2014 r.). Dom Podhalan - ponad 1200 vs 489 (2014 r.). W Los Angeles - ponad 490 vs 274 (2014 r.). W nowym obwodzie w Lombard co najmniej 695 osób. W Bostonie kolejne 300 osób. 

Łącznie do czwartku 23 maja było zarejestrowanych powyżej 12,2 tys. osób we wszystkich obwodach w USA vs 4837 w roku 2014.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl