Turcy przyłapani na granicy

SG zatrzymała czterech Turków, którzy przeszli zieloną granicę / jackmac34 \ CC0

  

Czterej obywatele Turcji, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Strażnicy zatrzymali także ich rodaka, który samochodem miał zawieźć cudzoziemców do Niemiec.

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od mieszkańca przygranicznej miejscowości, że w okolicy miejscowości Krowica Sama przebywa czterech „podejrzanych” mężczyzn – poinformowała dziś rzecznik BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Okazało się, że to obywatele Turcji, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W tym samym czasie inny patrol SG zatrzymał w Lubaczowie kierowcę passata, również obywatela Turcji, który miał przewieźć grupę do Niemiec

– mówiła Pikor.

Cudzoziemcy w wieku od 18 do 38 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Mówili, że celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Zgodnie z procedurą, zostaną oni w ramach readmisji zawróceni na Ukrainę.

W stosunku do kierowcy samochodu, 32-letniego obywatela Turcji, który miał zawieść swoich rodaków do Niemiec, zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Mężczyzna ma ważną kartę pobytu w Polsce. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts