NASZA AKCJA: "Dzieci dla Niepodległej"

Na prace czekamy do 2 listopada / fot. Pixabay

  

Zachęcamy najmłodszych do przesyłania swoich prac plastycznych i tekstów na temat niepodległości. Jej znaczenia, poszukania jej symbolu, napisania o niej opowiadania czy wiersza. Prace będziemy publikować w świątecznym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonego do „Codziennej” 10 i 11 listopada. Gorąco zachęcamy!

Dziecko nie może myśleć „jak dorosły”, ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych. Brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało – mówił Janusz Korczak.

Oddajemy łamy cieszącego się dużą popularnością weekendowego magazynu „Niecodzienna Gazeta Polska” dzieciom naszych czytelników! Uwolnienie spod zaborów, kasztanka Józefa Piłsudskiego, wąsy marszałka, entuzjazm i wzruszenie Polaków, defilady wojskowe, plac Józefa Piłsudskiego w Warszawie, flagi i godło naszego kraju, rodzinny dzień wolny od pracy. Pomysłów na temat pracy plastycznej lub tekstu może być wiele. Pozwólmy najmłodszym na opowiedzenie o naszym Narodowym Święcie Niepodległości ich językiem. Najciekawsze prace zajmą łamy „Niecodziennej”. Może rysunek twojego dziecka, lub wnuka znajdzie się na okładce magazynu? Bardzo chętnie oddamy też nasze łamy na teksty najmłodszych o tym, jak rozumieją oni słowo niepodległość, czym dla nich jest to święto, jakie mają z nim skojarzenia, co wiedzą o życiu marszałka Józefa Piłsudskiego, jak odbierają fakt, że naszego kraju nie było na mapach przez 123 lata, jak wyobrażają sobie Polskę pod zaborami i w końcu czym dla nich dziś jest wolność. Prosimy, by wraz z pracami przesłali Państwo również informacje o imieniu dziecka i jego wieku. A może chcą Państwo podzielić się z nami fotografią upamiętniającą Państwa rodzinne świętowanie Niepodległości w poprzednich latach? Niech weekendowy numer „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonej do „Gazety Polskiej Codziennie” 10 i 11 listopada stanie się głosem najmłodszych. Uczcijmy z dziećmi i wnukami 100 lat naszej Niepodległości!

Prace można wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 2 listopada na adres kultura@forumsa.pl Nadesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatne jej opublikowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl