NASZA AKCJA: "Dzieci dla Niepodległej"

Na prace czekamy do 2 listopada / fot. Pixabay

  

Zachęcamy najmłodszych do przesyłania swoich prac plastycznych i tekstów na temat niepodległości. Jej znaczenia, poszukania jej symbolu, napisania o niej opowiadania czy wiersza. Prace będziemy publikować w świątecznym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonego do „Codziennej” 10 i 11 listopada. Gorąco zachęcamy!

Dziecko nie może myśleć „jak dorosły”, ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych. Brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało – mówił Janusz Korczak.

Oddajemy łamy cieszącego się dużą popularnością weekendowego magazynu „Niecodzienna Gazeta Polska” dzieciom naszych czytelników! Uwolnienie spod zaborów, kasztanka Józefa Piłsudskiego, wąsy marszałka, entuzjazm i wzruszenie Polaków, defilady wojskowe, plac Józefa Piłsudskiego w Warszawie, flagi i godło naszego kraju, rodzinny dzień wolny od pracy. Pomysłów na temat pracy plastycznej lub tekstu może być wiele. Pozwólmy najmłodszym na opowiedzenie o naszym Narodowym Święcie Niepodległości ich językiem. Najciekawsze prace zajmą łamy „Niecodziennej”. Może rysunek twojego dziecka, lub wnuka znajdzie się na okładce magazynu? Bardzo chętnie oddamy też nasze łamy na teksty najmłodszych o tym, jak rozumieją oni słowo niepodległość, czym dla nich jest to święto, jakie mają z nim skojarzenia, co wiedzą o życiu marszałka Józefa Piłsudskiego, jak odbierają fakt, że naszego kraju nie było na mapach przez 123 lata, jak wyobrażają sobie Polskę pod zaborami i w końcu czym dla nich dziś jest wolność. Prosimy, by wraz z pracami przesłali Państwo również informacje o imieniu dziecka i jego wieku. A może chcą Państwo podzielić się z nami fotografią upamiętniającą Państwa rodzinne świętowanie Niepodległości w poprzednich latach? Niech weekendowy numer „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonej do „Gazety Polskiej Codziennie” 10 i 11 listopada stanie się głosem najmłodszych. Uczcijmy z dziećmi i wnukami 100 lat naszej Niepodległości!

Prace można wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 2 listopada na adres kultura@forumsa.pl Nadesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatne jej opublikowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zapraszał dziewczynki do auta

/ dotigabrielf

  

Szczecińscy policjanci wyjaśniają sprawę mężczyzny, który miał nakłaniać dwie dziewczynki do wejścia do swojego samochodu. Dziewczynek nie udało się zwabić do auta, a później poinformowały osoby dorosłe o tym, co się stało.

"W poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie jakoby miało dojść do zachęcania przez obcego mężczyznę do wejścia do samochodu dziewczynki przy ul. Kablowej" - powiedział sierżant Paweł Pankau ze szczecińskiej policji. Jak dodał, "w tej chwili sprawdzamy, czy doszło do popełnienia przestępstwa i traktujemy to zdarzenie priorytetowo".

Dziewczynka nie skorzystała z tej propozycji i poinformowała szkołę o tym, co się stało - powiedział Pankau.

Podobne sytuacja miała miejsce w poniedziałek przy ul. Bośniackiej. Z informacji policji wynika, że tam także mężczyzna próbował zachęcić do wejścia do auta drugą dziewczynkę. Ta również nie zgodziła się na to i powiadomiła o tym osoby dorosłe.

Zarówno ul. Kablowa na osiedlu Kasztanowym, jak i ul. Bośniacka w Dąbiu leżą niedaleko szkół.

"Wszelkie akcje profilaktyczne, jakie prowadzimy już od wielu lat, mające na celu właśnie uczulić dzieci na tego typu zachowania, jak widać przynoszą efekty. Dziewczynki nie skusiły się na to, żeby wejść do tego samochodu i jeszcze poinformowały o tym osoby dorosłe"

- dodał Pankau.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl