NASZA AKCJA: "Dzieci dla Niepodległej"

Zachęcamy najmłodszych do przesyłania swoich prac plastycznych i tekstów na temat niepodległości. Jej znaczenia, poszukania jej symbolu, napisania o niej opowiadania czy wiersza. Prace będziemy publikować w świątecznym wydaniu „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonego do „Codziennej” 10 i 11 listopada. Gorąco zachęcamy!

Na prace czekamy do 2 listopada
fot. Pixabay

Dziecko nie może myśleć „jak dorosły”, ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych. Brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało – mówił Janusz Korczak.

Oddajemy łamy cieszącego się dużą popularnością weekendowego magazynu „Niecodzienna Gazeta Polska” dzieciom naszych czytelników! Uwolnienie spod zaborów, kasztanka Józefa Piłsudskiego, wąsy marszałka, entuzjazm i wzruszenie Polaków, defilady wojskowe, plac Józefa Piłsudskiego w Warszawie, flagi i godło naszego kraju, rodzinny dzień wolny od pracy. Pomysłów na temat pracy plastycznej lub tekstu może być wiele. Pozwólmy najmłodszym na opowiedzenie o naszym Narodowym Święcie Niepodległości ich językiem. Najciekawsze prace zajmą łamy „Niecodziennej”. Może rysunek twojego dziecka, lub wnuka znajdzie się na okładce magazynu? Bardzo chętnie oddamy też nasze łamy na teksty najmłodszych o tym, jak rozumieją oni słowo niepodległość, czym dla nich jest to święto, jakie mają z nim skojarzenia, co wiedzą o życiu marszałka Józefa Piłsudskiego, jak odbierają fakt, że naszego kraju nie było na mapach przez 123 lata, jak wyobrażają sobie Polskę pod zaborami i w końcu czym dla nich dziś jest wolność. Prosimy, by wraz z pracami przesłali Państwo również informacje o imieniu dziecka i jego wieku. A może chcą Państwo podzielić się z nami fotografią upamiętniającą Państwa rodzinne świętowanie Niepodległości w poprzednich latach? Niech weekendowy numer „Niecodziennej Gazety Polskiej” dołączonej do „Gazety Polskiej Codziennie” 10 i 11 listopada stanie się głosem najmłodszych. Uczcijmy z dziećmi i wnukami 100 lat naszej Niepodległości!

Prace można wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 2 listopada na adres kultura@forumsa.pl Nadesłanie pracy jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatne jej opublikowanie.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

#Dzieci dla Niepodległej #Akcja #Gazeta Polska Codziennie #Niecodzienna Gazeta Polska #niepodległość

Sylwia Krasnodębska
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo