Wzniosłe hasła zasłoną dla manipulacji – „Nowoczesne kobiety” w akcji

Monika Rosa / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

W Katowicach zaplanowano na dziś II Marsz Kobiet. Organizowany jest przez Nowoczesną, Stowarzyszenie Klucz i kilka innych organizacji. Wśród haseł znalazło się brzmiące bardzo ogólnie: „ochrona i opieka dla kobiet w kryzysowych sytuacjach”. Gdy jednak przyjrzeć się szczegółom widać, że nowoczesnym kobietom chodzi o nieograniczone prawo do aborcji, antykoncepcji, in vitro i edukacji seksualnej młodzieży.

Pierwszym postulatem jest miejski program refundacji in vitro dla niepłodnych par oraz refundacji szczepień przeciwko HPV dla osób od 12. roku życia. Takie programy zapłodnienia pozaustrojowego ma już np. Częstochowa, gdzie rządzi lewica. Jednak większość miast go nie wprowadza – i to nie ze względów ideologicznych, ale po prostu dlatego, że jest drogi i nieskuteczny.

Na stronie Human Life International Polska czytamy: „Metoda zapłodnienia pozaustrojowego in vitro jest bardzo kontrowersyjna. Wiele ludzkich embrionów ginie podczas tej procedury. Jest też mało skuteczna i niezwykle kosztowna”. Potwierdzają to dane resortu zdrowia.

Nowoczesne kobiety domagają się też utworzenia całodobowego dyżuru ginekologicznego lekarzy bez klauzuli sumienia i zagwarantowanie realizacji prawa kobiet do darmowego założenia wkładki antykoncepcyjnej we wszystkich gabinetach ginekologicznych, które mają umowę z NFZ na terenie Śląska. Chcą też realizacji we wszystkich śląskich szpitalach prawa do legalnej aborcji. Monika Rosa, śląska posłanka z Nowoczesnej, uważa bowiem, że obecne prawo antyaborcyjne nie działa.

– Daje pozory szans na aborcję w jasno określonych, dramatycznych sytuacjach. Ale każe się nam wstydzić za nasze decyzje. Jeśli już którykolwiek lekarz czy szpital pozwoli nam ją podjąć. Jeśli mamy to szczęście, że nikt nie zasłoni się „klauzulą sumienia” – zaznacza.

– Większość z nas (nawet kobiety najbardziej protestujące) na pytanie, czy same dokonałyby aborcji, odpowiada, że nie, ponieważ wszystkie wiemy, że aborcja jest zła – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.pl, mama czwórki dzieci pochodząca z Koziebród – miejscowości, w której znajduje się przepiękne sanktuarium maryjne.

Zaznacza, że nie patrząc w ogóle z perspektywy religijnej, w nauce, w prawie, w etyce nie ma czegoś takiego jak nieograniczona wolność podejmowania decyzji, a zwłaszcza tych dotyczących życia drugiego człowieka. – Każda kobieta, która jest matką, która już zobaczyła dziecko i zaznała matczynej miłości, bez wahania oddałaby za nie życie – twierdzi Liberacka.

– Zastanówmy się więc może, czy przypadkiem nie zostajemy wmanewrowane w walki polityczne, wykorzystane po to, by zapewnić poparcie dla tej lub innej partii, tego lub innego światopoglądu? Jeśli chodzi nam o nasze dobro, a chodzi, no to może nie dajmy sobą manipulować i wmawiać, że coś kobietom się zabiera, a to coś to wybór wbrew nauce, etyce, prawu, logice, wbrew przede wszystkim miłości – dodaje.

Więcej w dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Moskwa tłumaczy się z groźnego incydentu

Zdjęcie ilustracyjne / Автор: Maxim Maksimov - http://russianplanes.net/EN/ID51728, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16187177

  

Strona rosyjska przekazała władzom Korei Płd., że rosyjski samolot nie miał zamiaru naruszać jej przestrzeni powietrznej i że doszło do tego prawdopodobnie z powodu problemu technicznego – powiedział dzisiaj urzędnik pałacu prezydenckiego w Seulu Jun Do Han.

Według niego attache wojskowy Rosji w Seulu wyraził we wtorek "głębokie ubolewanie" z powodu incydentu. Prawdopodobnie błąd techniczny sprawił, że rosyjski samolot znalazł się w miejscu, do którego nie planował lecieć – miał powiedzieć przedstawiciel Moskwy urzędnikowi resortu obrony Korei Płd.

"Rosja przekazała, że jej ministerstwo obrony natychmiast rozpocznie dochodzenie i poczyni konieczne kroki" - oświadczył Jun na konferencji prasowej.

We wtorek władze Korei Płd. poinformowały, że rosyjski samolot wczesnego ostrzegania typu A-50 naruszył przestrzeń powietrzną tego kraju nad wyspami Dokdo na Morzu Japońskim, do których pretensje rości sobie również Tokio. Dwa rosyjskie bombowce Tu-95 i dwa chińskie H-6 miały natomiast bez ostrzeżenia wlecieć w strefę identyfikacji obrony powietrznej Korei Płd.

Zarówno Korea Płd., jak i Japonia poderwały myśliwce, by przechwycić rosyjskie i chińskie samoloty. Piloci południowokoreańscy oddali w kierunku rosyjskiego A-50 setki strzałów ostrzegawczych – informowały władze w Seulu, które przekazały Rosji oficjalny protest w tej sprawie.

"Moskwa oświadczyła, że gdyby samolot leciał pierwotnie wytyczoną trasą, do incydentu by nie doszło" - powiedział Jun. Dodał, że Rosja chce utworzenia planu współpracy kryzysowej z lotnictwem Korei Płd., by w przyszłości podobne incydenty się nie zdarzały.

"Rosja przekazała, że szanuje międzynarodowe i krajowe prawa Korei Płd. oraz że wtargnięcie nie było zamierzone. Ma nadzieję, że dwustronne stosunki z Koreą Płd. będą się rozwijać i nie będzie to utrudnione z powodu tej sprawy"

- zaznaczył urzędnik pałacu prezydenckiego w Seulu.

Rosyjskie i chińskie samoloty brały we wtorek udział w pierwszym wspólnym patrolu powietrznym tych dwóch krajów w rejonie Azji i Pacyfiku. Według resortu obrony ChRL patrol nie był wymierzony w żaden inny kraj, a chińskie maszyny nie naruszyły niczyjej przestrzeni powietrznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl