Ciężarna kobieta przyłapana na próbie kradzieży

Kradzież / pixabay.com/StockSnap/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zaawansowana ciąża nie przeszkodziła 21-letniej mieszkance Tarnowa i jej wspólnikowi w zaplanowaniu kradzieży. W poniedziałek para pojawiła się na parkingu jednego z tarnowskich supermarketów. Mężczyzna pozostał przy samochodzie, kobieta poszła na „zakupy”. W jej wózku znalazła się odzież, buty, artykuły spożywcze oraz elektryczna piła łańcuchowa.

Wypełniony towarem wartym ponad 700 złotych wózek, pozostawiła przy drzwiach wejściowych, a sama jak gdyby nigdy nic opuściła sklep. Potem zaczekała na dogodny moment i gdy tylko drzwi wejściowe zostały otwarte, wypchnęła na zewnątrz wózek, na który czekał już 33-latek.

Ich plan pokrzyżowała jednak reakcja ochroniarza, na widok którego złodzieje porzucili łup i rzucili się do ucieczki. Powiadomieni o zajściu policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum rozpoczęli poszukiwania niedoszłych rabusiów. W krótkim czasie dzielnicowi zlokalizowali samochód i zatrzymali parę w miejscu ich zamieszkania.

Obydwoje usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za który odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Grozi im do 5 lat w odosobnieniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl