Rekordowe… upały w Bułgarii

Upały w Bułgarii - zdjęcie symboliczne / Free-Photos CC0

  

Prawdziwie letnie temperatury odnotowano dziś w Bułgarii. W północno-wschodnim naddunajskim mieście Silistra termometry pokazały aż 29,3 stopnia C. Ostatni raz tak ciepło w tym dniu października było w 1948 r.

W oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów na południe Dobriczu temperatura wyniosła 26 stopni C. Ciepło i słonecznie było również w Sofii i tradycyjnie na południu blisko granicy z Grecją.

Instytut meteorologii Bułgarskiej Akademii Nauk ucieszył mieszkańców prognozą na nadchodzący tydzień, kiedy minimalne temperatury, które zwykle o tej porze roku nie przekraczają 5-6 stopni C., osiągną nawet 15, a w dzień znowu będą zbliżać się do 25.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kobieta głodziła własnego psa

Zdjęcie ilustracyjne / flikr.com/Ivan Bandura/CC BY-SA 2.0

  

58-latka z Sierpca odpowie za znęcanie się nad swoim psem. Zwierzę było skrajnie wychudzone i zaniedbane, nie miało dostępu do świeżej wody i karmy - informuje w komunikacie Policja Mazowiecka.

W miniony poniedziałek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymał zgłoszenie od strażników miejskich, że na terenie jednej z posesji w Sierpcu znajduje się wychudzony i zaniedbany pies. Istniało przypuszczenie, że właściciele zwierzęcia znęcają się nad nim, nie zapewniając mu odpowiednich warunków. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zobaczyli skrajnie wychudzonego psa, bez dostępu do świeżej wody i karmy.

Właścicielka przyznała, że nie zgłaszała nigdzie faktu kupna psa, a ponadto nigdy nie była ze swoim 4,5-rocznym psem u weterynarza i nie szczepiła go. Na miejsce interwencji został wezwany lekarz weterynarii, który potwierdził bardzo złą kondycję fizyczną psa, m.in. jego niedowagę o około 10 kg. Zwierzę zostało przekazane pod opiekę weterynarza, który przewiózł je do lecznicy na dalsze badania. 58-latka odpowie za znęcanie się nad psem.

Policjanci przypominają o obowiązkach, jakie spoczywają na właścicielu psa.

"Przede wszystkim należy zapewnić właściwe warunki, o których mówi Ustawa o ochronie zwierząt, tj.: pomieszczenie powinno być odpowiednio dostosowane, psa należy chronić przed zimnem oraz upałem, a także przed opadami atmosferycznymi. Pies powinien mieć zapewniony dostęp do światła dziennego, swobodę ruchu oraz karmę i wodę. Ważne jest, by uwięź na której trzymany jest pies, nie była krótsza niż 3 metry i żeby nie był trzymany na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Obowiązkowe jest również szczepienie ochronne czworonogów oraz przeciwko wściekliźnie"

- pisze Policja Mazowiecka w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl