Studenci zapoznali się z policyjnym sprzętem

Policja pokazuje broń / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

Wczoraj na terenie kampusu Społecznej Akademii Nauk w Kielcach odbyła się druga część kampanii „Służba, pasja, możliwości”. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bielecki, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk-Kita oraz dziekan uczelni dr Paweł Ramiączek przywitali tym razem studentów, którzy mogą związać swoją przyszłość z pasjonującą służbą w Policji.

Drugi dzień tego wydarzenia zaczął się od przywitania funkcjonariuszy Policji i władz uczelni ze studentami. Zebrani w Sali wykładowej słuchacze usłyszeli z ust zastępcy komendanta podziękowania za liczne przybycie oraz zachętę do aktywnego udziału w zorganizowanych zajęciach. Pani naczelnik wprowadziła studentów w szczegóły dzisiejszego wydarzenia, zaznaczając fakt niepowtarzalnej okazji do zapoznania się z tajnikami służby w Policji. Dr Paweł Ramiączek serdecznie witając wszystkich zgromadzonych, wyraził przekonanie, iż po dzisiejszych zajęciach, być może wielu słuchaczy zacznie wiązać przyszłość z mundurem.

Studenci podczas sobotniego przedpołudnia korzystali z możliwości spotkania się z funkcjonariuszami różnych jednostek i wydziałów. W jednej z sal wykładowych mogli rozmawiać z mundurowymi oddziału prewencji, poznali specyfikę codziennej służby oraz sprzęt jakim się posługują. Największą ciekawostką był dron wykorzystywany do dokładnej obserwacji najtrudniejszego terenu. Słuchacze, przemieszczając się do kolejnych pomieszczeń mogli zaspokajać swoją ciekawość z zakresu służby w „drogówce”, ratownictwa medycznego, laboratorium kryminalistycznego, pełnienia służby na zbiornikach wodnych, a także jak wygląda proces rekrutacji przyszłych Policjantów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na strzelnicy, gdzie można było zapoznać się z obsługą i budową broni oraz spróbować sił w testach sprawności fizycznej.

Odnotować należy również fakt, iż funkcjonariusze i studenci mogli oddawać krew w mobilnym punkcie jej poboru. Biorącym udział w wydarzeniu podobała się ta kampania, zapoznali się ze szczegółami pasjonującego zawodu oraz mogli zrobić kolejny krok by nieść pomoc – oddając krew.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irański generał: "Jesteśmy gotowi do wojny"

/ Ansar Allah/Houthi movement

  

Dowódca sił lotniczych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Amir Ali Hadżizadeh ostrzegł w niedzielę, że bazy USA i lotniskowce znajdują się w zasięgu irańskich rakiet. Była to reakcja na oskarżenie Iranu przez Waszyngton o atak dronów na saudyjskie zakłady Aramco.

"Każdy powinien wiedzieć, że wszystkie amerykańskie bazy i ich lotniskowce położone w odległości do 2000 kilometrów od Iranu znajdują się w zasięgu naszych rakiet" - powiedział, cytowany przez półoficjalną irańską agencję Tasnim. Hadżizadeh dodał, że "Iran jest zawsze gotowy na pełnoprawną wojnę".

[Polecam:https://niezalezna.pl/288102-to-oni-zaatakowali-dronami-rafinerie]

Wcześniej odpowiedzialność za sobotni atak wziął na siebie szyicki rebeliancki ruch Huti w Jemenie. Do uderzenia dronów w zakłady największego światowego eksportera ropy doszło w czasie, gdy Aramco przyspieszyło plany pierwszej oferty publicznej koncernu, aby mógł trafić na giełdę w Rijadzie może jeszcze w tym roku. Sobotnie ataki, według Reutera, sprawiają wrażenie najśmielszych z dotychczasowych.

O atak na saudyjską rafinerię amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oskarżył w sobotę Iran, twierdząc, że nie ma wyraźnych dowodów, aby stał za nim ruch Huti.

Saudyjski książę Muhammad ibn Salman poinformował w sobotę, że ataki dronów na dwie instalacje spowodowały „tymczasowe” wstrzymanie działalności tych dwóch zakładów. Saudyjskie ministerstwo energii oszacowało, że wstrzymana została produkcja 5,7 mln baryłek ropy dziennie, czyli ok. 50 proc. całkowitej produkcji Aramco, co stanowi 5 proc. globalnej podaży na ten surowiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl