Studenci zapoznali się z policyjnym sprzętem

Policja pokazuje broń / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

Wczoraj na terenie kampusu Społecznej Akademii Nauk w Kielcach odbyła się druga część kampanii „Służba, pasja, możliwości”. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bielecki, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk-Kita oraz dziekan uczelni dr Paweł Ramiączek przywitali tym razem studentów, którzy mogą związać swoją przyszłość z pasjonującą służbą w Policji.

Drugi dzień tego wydarzenia zaczął się od przywitania funkcjonariuszy Policji i władz uczelni ze studentami. Zebrani w Sali wykładowej słuchacze usłyszeli z ust zastępcy komendanta podziękowania za liczne przybycie oraz zachętę do aktywnego udziału w zorganizowanych zajęciach. Pani naczelnik wprowadziła studentów w szczegóły dzisiejszego wydarzenia, zaznaczając fakt niepowtarzalnej okazji do zapoznania się z tajnikami służby w Policji. Dr Paweł Ramiączek serdecznie witając wszystkich zgromadzonych, wyraził przekonanie, iż po dzisiejszych zajęciach, być może wielu słuchaczy zacznie wiązać przyszłość z mundurem.

Studenci podczas sobotniego przedpołudnia korzystali z możliwości spotkania się z funkcjonariuszami różnych jednostek i wydziałów. W jednej z sal wykładowych mogli rozmawiać z mundurowymi oddziału prewencji, poznali specyfikę codziennej służby oraz sprzęt jakim się posługują. Największą ciekawostką był dron wykorzystywany do dokładnej obserwacji najtrudniejszego terenu. Słuchacze, przemieszczając się do kolejnych pomieszczeń mogli zaspokajać swoją ciekawość z zakresu służby w „drogówce”, ratownictwa medycznego, laboratorium kryminalistycznego, pełnienia służby na zbiornikach wodnych, a także jak wygląda proces rekrutacji przyszłych Policjantów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na strzelnicy, gdzie można było zapoznać się z obsługą i budową broni oraz spróbować sił w testach sprawności fizycznej.

Odnotować należy również fakt, iż funkcjonariusze i studenci mogli oddawać krew w mobilnym punkcie jej poboru. Biorącym udział w wydarzeniu podobała się ta kampania, zapoznali się ze szczegółami pasjonującego zawodu oraz mogli zrobić kolejny krok by nieść pomoc – oddając krew.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kłopoty Macrona, Francja bije na alarm: „Jesteśmy w reżimie autorytarnym”. Trwa fala strajków!

Emmanuel Macron / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Francja pogrążona jest w ogromnym chaosie. Krajem wstrząsają strajki - sparaliżowany jest transport publiczny, służba zdrowia, a nawet wymiar sprawiedliwości. Politycy nie mają wątpliwości, kto za to odpowiada. Mówią: "Macron ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą przemoc". 

Największa francuska hydroelektrownia znajdująca się w departamencie Isere w południowo-wschodniej części kraju została zamknięta przez pracowników protestujących przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej. Oprócz tego, ookoło 35 tys. gospodarstw domowych na południowo-wschodnich obrzeżach aglomeracji Paryża zostało odciętych od dostaw energii elektrycznej. 

Trwają akcje protestacyjne różnych grup zawodowych, w tym adwokatów, nauczycieli, pracowników sektora energetycznego, portów morskich. Tysiące Francuzów wychodzą na ulice, dochodzi do starć z policją. Tymczasem, francuscy politycy jednoznacznie wskazują winnego całej sytuacji:

- Macron ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą przemoc. Jest ona po stronie władzy, a nie po stronie demonstrantów lub strajkujących. Teraz dodaje do tego przemoc polityczną, to naprawdę monarchiczne zachowanie

- powiedział Jean-Luc Mélenchon.

- Jesteśmy w reżimie autorytarnym

- dodała  Ségolène Royal, opisując „władzę, która nie słucha, czyni to, co chce, która świadczy o cierpieniu obywateli bez reakcji”

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje strajkowe w przyszłym tygodniu, nawołując do solidarności w proteście przeciwko reformie. Związki CGE-FO-FSU-Solidaires, wspierane przez stowarzyszenia młodzieżowe (Unef, UNL, MNL i FIDL) zapowiadają kolejne demonstracje na środę, 29 stycznia.

Trzy największe zakłady przetwarzania odpadów w regionie Ile-de-France są zamknięte od czwartku. Zarządzają one łącznie odpadami na terenie zamieszkanym przez sześć milionów ludzi i przetwarzają prawie 6 tys. ton śmieci dziennie. Według Syctom, związku zawodowego pracowników firm zajmujących się przetwarzaniem odpadów, organizowane przez niego blokady kosztują około 600 tys. euro dziennie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lacroix, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts