Prezydenta Andrzeja Dudy w Hamburgu co prawda nie będzie, ale przesłał on organizatorom list, w którym napisał m.in.:

„W roku stulecia powrotu Rzeczypospolitej do grona wolnych państw, w hołdzie rodakom w kraju i na obczyźnie, którzy przez lata walczyli i zabiegali o wolną Ojczyznę; dla uczczenia zasług Ojców Niepodległości oraz całego Narodu, których zjednoczonym staraniem Polska odrodziła się po latach niewoli; z wyrazami uznania dla organizatora Klubów „Gazety Polskiej” w Hamburgu oraz wszystkich partnerów za upamiętnienie jednego z najważniejszych w historii Polski wydarzeń; w przekonaniu, że uroczystość będzie znakomitą okazją do jednoczenia Polaków w Niemczech; z życzeniami, aby podejmowane przez Państwa inicjatywy inspirowały do działań dla dobra i pomyślności Rzeczypospolitej”.

W programie uroczystości, która odbędzie się w sali przy katolickim kościele św. Józefa, przewidziane jest przemówienie Konsula Generalnego w Hamburgu Piotra Golemy, występ Bartka Kurowskiego, śpiew pieśni patriotycznych, prelekcja dr. Przemysława Benkena z IPN na temat Niepodległej, a także występ chóru „Cantando” z Pleśnej koło Tarnowa.

Portal niezalezna.pl oraz Stream1.pl – patroni medialni uroczystości, zapraszają na transmisję z obchodów. Zaplanowaliśmy relację live oraz studio, do którego zaprosiliśmy znamienitych gości. Rozpoczynamy w niedzielę od godz. 12.30.