Zobacz, jak Polacy z Hamburga świętują 100-lecie odzyskania niepodległości

zdjęcie ilustracyjne

  

Zapraszamy na transmisję z obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie organizują Kluby „Gazety Polskiej” w Hamburgu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Transmisję rozpoczynamy w niedzielę od godz. 12.30.

Prezydenta Andrzeja Dudy w Hamburgu co prawda nie będzie, ale przesłał on organizatorom list, w którym napisał m.in.:

„W roku stulecia powrotu Rzeczypospolitej do grona wolnych państw, w hołdzie rodakom w kraju i na obczyźnie, którzy przez lata walczyli i zabiegali o wolną Ojczyznę; dla uczczenia zasług Ojców Niepodległości oraz całego Narodu, których zjednoczonym staraniem Polska odrodziła się po latach niewoli; z wyrazami uznania dla organizatora Klubów „Gazety Polskiej” w Hamburgu oraz wszystkich partnerów za upamiętnienie jednego z najważniejszych w historii Polski wydarzeń; w przekonaniu, że uroczystość będzie znakomitą okazją do jednoczenia Polaków w Niemczech; z życzeniami, aby podejmowane przez Państwa inicjatywy inspirowały do działań dla dobra i pomyślności Rzeczypospolitej”.

W programie uroczystości, która odbędzie się w sali przy katolickim kościele św. Józefa, przewidziane jest przemówienie Konsula Generalnego w Hamburgu Piotra Golemy, występ Bartka Kurowskiego, śpiew pieśni patriotycznych, prelekcja dr. Przemysława Benkena z IPN na temat Niepodległej, a także występ chóru „Cantando” z Pleśnej koło Tarnowa.

Portal niezalezna.pl oraz Stream1.pl – patroni medialni uroczystości, zapraszają na transmisję z obchodów. Zaplanowaliśmy relację live oraz studio, do którego zaprosiliśmy znamienitych gości. Rozpoczynamy w niedzielę od godz. 12.30.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe informacje Służby Więziennej o Stefanie W.

/ Twitter.com/Pomorska Policja (@PomorskaPolicja)

  

"Służba Więzienna dochowała wszelkich procedur związanych ze zwolnieniem Stefana W. z więzienia. Przed jego zwolnieniem nie posiadano informacji o obawach związanych z zachowaniem syna sformułowanych przez jego matkę" - poinformowała rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Elżbieta Krakowska.

Elżbieta Krakowska podkreśliła, że "Służba Więzienna dochowała wszelkich procedur związanych ze zwolnieniem skazanego z więzienia".

Określonych w art. 168a§4 kodeksu karnego wykonawczego nakładających na naszą formację obowiązek powiadomienia właściwej jednostki Policji, na co najmniej 14 dni przed wyznaczonym terminem zwolnienia skazanych za poważne przestępstwa, którzy odbywają karę w wymiarze powyżej 3 lat. Wspomniana procedura według ustawodawcy daje Policji czas na podjęcie stosownych działań

 - zaznaczyła.

Dodała, że o terminie i godzinie zwolnienia Stefana W. policja została poinformowana 23 dni wcześniej.

Przed zwolnieniem skazanego Służba Więzienna nie posiadała jakichkolwiek informacji o obawach i ewentualnych zagrożeniach związanych z zachowaniem syna formułowanych przez jego matkę. W sprawie Stefana W. prowadzono z Policją także dodatkową wymianę informacji, a jej zakres i sposób wykorzystania podlega ocenie Prokuratury

 - podkreśliła.

Rzecznik prasowa zaznaczyła, "stan zdrowia, także psychicznego, był systematycznie monitorowany przez lekarzy różnych specjalności, którzy w większości są zewnętrznymi specjalistami zatrudnionymi przez Służbę Więzienną w formie kontraktów".

Skazany był 20-krotnie konsultowany psychiatrycznie przez ww. specjalistów. Dodatkowo przez ostatnie dwa lata ponad 50 razy przez lekarza, kierownika ambulatorium, w tym w tygodniu poprzedzającym zwolnienie dwukrotnie. Skazany przez okres 2 miesięcy przebywał w więziennym oddziale psychiatrycznym. Żaden ze specjalistów nie widział potrzeby stosowania oddziaływań specjalistycznych w postaci np. kierowania osadzonego do oddziału terapeutycznego lub psychiatrycznego, a w diagnozach psychiatrycznych i psychologicznych nie wskazano, że jest osobą stwarzającą zagrożenie dla innych ludzi. Należy także podkreślić, że wszystkie diagnozy i zalecenia lekarzy są dla personelu więziennego wiążące, jako wskazania do dalszego postępowania ze skazanym w zakresie jego zdrowia

- mówiła.

Biorąc powyższe pod uwagę Stefan W. nie kwalifikował się do objęcia go ustawą o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl