Policjanci wyjawili tajniki pracy techników kryminalistyki

Profesja Policjanta jest wymagająca, jednak zadania jakie stawia mogą spełnić oczekiwania wielu osób o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Warto wiedzieć nieco więcej na temat tego zawodu. Wczoraj rozpoczęła się kampania zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Społeczną Akademię Nauk, Wydział Handlu i Bezpieczeństwa, która przybliży służbę w Policji.

Policja
swietokrzyska.policja.gov.pl

Na wydarzenie do kampusu Społecznej Akademii Nauk w Kielcach przy ul. Peryferyjnej 15 przybyli funkcjonariusze komendy wojewódzkiej, w osobie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bednarka, Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Kielcach mł. insp. Anny Adamczyk-Kity, którzy biorą aktywny udział w organizowaniu takich przedsięwzięć. W roli gospodarzy kampanii wystąpili Dziekan Wydziału Handlu i Bezpieczeństwa Społecznej Akademii Nauk dr Paweł Ramiączek oraz Dyrektor Andrzej Kazanowski – pełnomocnik Rektora uczelni. Oczywiście obecni byli policjanci różnych jednostek i wydziałów, a po stronie słuchaczy uczniowie szkół średnich m. in. z Buska-Zdroju, Końskich, Starachowic i Skarżyska-Kamiennej.

Zastępca komendanta podczas swojego przemówienia zwrócił uwagę na cechy jakie mogą być bardzo przydatne osobom, które chciałyby zasilić szeregi Policji. Opowiedział również własną historię wstąpienia do tej formacji.

Nnaczelnik opowiedziała o możliwościach jakie daje służba w Policji, jak wiele odcieni ma ta profesja. Zaznaczyła fakt, iż osoby o różnych pasjach i zainteresowaniach mogą się spełnić w tej roli, stanowiącej jedną z bardziej intrygujących możliwości na rynku pracy. Jak widać, zarówno osoby interesujące się kryminalistyką, informatyką, sztukami walki, bieganiem, nurkowaniem czy inną dyscypliną sportu znajdą spełnienie w naszych szeregach.

Przedstawiciele uczelni wyrażali swoje zadowolenie z tego wydarzenia. Dr Paweł Ramiączek stwierdził, że kampania może trafić do osób, które jeszcze nie zdecydowały się obrać ścieżki zawodowej – być może teraz wybiorą atrakcyjny zawód i wstąpią do Policji.

Kolejnym etapem wczorajszych wydarzeń była najciekawsza część dla słuchaczy. Policjanci różnych komórek opowiadali o specyfice swojej służby, co ukazało zainteresowanym zróżnicowanie pracy w wydziale ruchu drogowego, prewencji czy w pionie kryminalnym jak i wielu innych. W tej praktycznej części uczniowie wspomnianych szkół mogli wziąć udział w zajęciach z kryminologii, gdzie poznali tajniki pracy techników kryminalistyki. Mogli poznać sprzęt, którym w służbie posługuje się Policjant. Dużą atencją słuchaczy cieszyli się policjanci obsługujący drona – sprzętu dzięki, któremu możliwe jest sprawdzanie i obserwacja najbardziej niedostępnych terenów.

Uczestnicy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nie zabrakło atrakcji – chętni próbowali sił w teście sprawności fizycznej zgodnego z wymogami egzaminów wstępnych do Policji oraz wziąć udział w pokazie składania broni i elementów wyszkolenia strzeleckiego. Dla bardziej wymagających przygotowany został test sprawności fizycznej do elitarnej jednostki policyjnych antyterrorystów.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#służba #policja #kampania

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo