Okradała sklepy z 4-miesięcznym niemowlakiem

Szajka okradająca sklepy ujęta / pixabay.com/Alexas_Fotos /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Policjanci rozliczają czteroosobową szajkę okradającą sklepy na terenie Brzeska. Grupa tylko w ciągu jednego dnia „zawitała” do trzech placówek czyszcząc sklepowe półki z produktów spożywczych i artykułów przemysłowych. Jedna ze sprawczyń wyjeżdżając na zaplanowaną „robotę” zabrała ze sobą 4-miesięczne niemowlę.

23 października br. policjanci otrzymali sygnał od ochrony jednego ze sklepów w Brzesku o ujęciu kobiety kradnącej towar. Co do winy kobiety nie było żadnych wątpliwości, ona sama nie negowała całej sytuacji dobrowolnie wydając skradzione artykuły spożywcze i przemysłowe. Podczas policyjnej interwencji okazało się, że w innych sklepach w mieście też doszło do kradzieży. Skrupulatnie prześledzony monitoring dostarczył funkcjonariuszom nowych informacji w tej sprawie. Okazało się, że kobieta podczas sklepowych „wizyt” nie była sama, towarzyszyły jej jeszcze dwie kobiety i mężczyzna oraz co zadziwiające….4 miesięczne dziecko.

Grupa po wejściu do placówki rozdzielała się, pakując skradziony towar do wózka sklepowego z którym przejeżdżała za linię kas. Kiedy jedna z kobiet została ujęta przez ochronę, pozostali uciekli. Policjanci znając numery rejestracyjne samochodu, którym podróżowali sprawcy, w odległości około 200 metrów od placówki, gdzie ujęto ich wspólniczkę, zatrzymali pozostałą trójkę.

Sprawcy to osoby w wieku od 17 do 59 lat, mieszkańcy powiatu brzeskiego, tarnowskiego, i wielickiego. Wiadomo, że w ciągu jednego dnia okradli 3 placówki w Brzesku. Policjanci weryfikują ile i jakie towary zniknęły ze sklepowych półek, aby oszacować straty. Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa mogła dokonywać podobnych kradzieży w ościennych powiatach, co będzie wyjaśniane podczas prowadzonych czynności. Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konflikt na linii Iran - Wielka Brytania. Polska zabiera głos w sprawie

Zdjęcie ilustracyjne/ / Tankowiec Stena Impero / tvp.info/screenshot

  

Iran przejął wczoraj płynący pod brytyjską flagą tankowiec Stena Impero w cieśninie Ormuz. W sprawie zabrało głos polskie ministerstwo spraw zagranicznych. - Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu - poinformowało MSZ.

"W związku z ostatnimi incydentami dotyczącymi zajęcia i zatrzymania okrętów w Cieśninie Ormuz, Polska wzywa Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu"

- czytamy w oświadczeniu.

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że napięcia w Zatoce Perskiej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu morskiego i lotniczego, globalnego rynku dostaw energetycznych, a także dla bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu"

- napisało MSZ.

Tankowiec Stena Impero został przejęty w piątek przez irańską Gwardię Rewolucyjną w trakcie przeprawy przez cieśninę Ormuz z powodu - jak wyjaśnia Teheran - "nieprzestrzegania międzynarodowego prawa morza". Według właściciela tankowca jednostka płynęła, "ściśle przestrzegając zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

Stena Impero płynęła przez cieśninę Ormuz do Arabii Saudyjskiej. Strona irańska uważa, że w piątek doszło do kolizji między tą jednostką a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował.

Zarówno tankowiec, jak i jego 23-osobowa załoga przebywają w irańskim porcie w Bandar Abbas. Władze Iranu zapowiadały, że załoga ma pozostać na statku do zakończenia śledztwa.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało w sobotę charge d'affaires ambasady Iranu w Londynie, aby oficjalnie zaprotestować przeciw przejęciu Steny Impero. Z kolei minister obrony Penny Mordaunt nazwała incydent "aktem wrogości" wobec Wielkiej Brytanii. Zaznaczyła, że tankowiec został przejęty na wodach Omanu, odrzucając tym samym wcześniejsze tłumaczenia Iranu dotyczące m.in. nieautoryzowanego wpłynięcia na wody Iranu lub naruszenia przepisów środowiskowych.

Przejęcie Steny Impero jest prawdopodobnie odwetem władz w Teheranie za wcześniejszą decyzję Brytyjczyków o zatrzymaniu 4 lipca irańskiego tankowca Grace 1 w pobliżu Gibraltaru w związku z podejrzeniami o próbę naruszenia sankcji UE nałożonych na Syrię. W piątek rano sąd w Gibraltarze podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego zatrzymania irańskiej jednostki na kolejne 30 dni.

O uwolnienie Steny Impero poza Wielką Brytanią i UE apelowała także m.in. Francja i Niemcy. Rzecznik MSZ w Berlinie potępił "nieuzasadnione" przechwycenie brytyjskiego tankowca i wezwał Iran do "natychmiastowego uwolnienia tego statku oraz jego załogi". Francuska dyplomacja zaapelowała do irańskich władz m.in. o "poszanowanie zasad swobody nawigacji".

Uzbrojeni strażnicy Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej przejęli w ubiegłym tygodniu też pływający pod liberyjską flagą tankowiec Mesdar. W piątek szkocka firma Norbulk Shipping UK poinformowała, że po kilku godzinach przerwy udało się jej odzyskać kontakt z załogą tankowca Mesdar i że strażnicy Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej opuścili jego pokład, pozwalając na powrót tankowca na początkowy kurs. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl