Rzym mówi dość - demonstracja w Wiecznym Mieście

demonstracja w Rzymie / twitter.com/screenshot/@udogumpel

  

"Rzym mówi dość" - pod takim hasłem na Kapitolu w Wiecznym Mieście, gdzie siedzibę mają jego władze, odbył się dzisiaj obywatelski protest mieszkańców przeciwko ogólnej degradacji i zaniedbaniom. "Chcemy, by Rzym stał się znów stolicą" - postulowali manifestanci.

Na placu przed pałacami na Kapitolu, w pobliżu figurki wilczycy - symbolu miasta - i pod urzędem burmistrz Virginii Raggi z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd zgromadziły się setki osób. Protestujący wznosili okrzyki, domagając się jej dymisji.

Chcemy, by Rzym był "otwarty dla wszystkich, żeby był do życia, gościnny, z ideą na przyszłość" - apelowali organizatorzy wiecu. Został on zwołany spontanicznie na portalach społecznościowych. To tam narodziły się różne grupy inicjatyw; wśród nich ta pod nazwą "Wszyscy dla Rzymu, Rzym dla wszystkich".

Podczas pikiety kierowano apele o przywrócenie czystości i porządku w mieście, usprawnienie komunikacji. Uczestnicy protestu mówili, że stan Rzymu jest katastrofalny, o czym świadczą dziury na ulicach, kryzys śmieciowy, upadek transportu publicznego, degradacja, którą widać na każdym kroku, oraz przestępczość.

Protestujący przynieśli na Kapitol miotły, do których przyczepili transparenty z napisem: "Bardzo przydatny przedmiot, być może wciąż nieznany".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wywieziono dwa niewybuchy z Kolna

/ https://www.umkolno.pl

  

Dwa niewybuchy z okresu II wojny światowej znalezione na prywatnej posesji w Kolnie (Podlaskie) zostały we wtorek po południu zabezpieczone i wywiezione przez saperów - poinformowały władze miasta. Na czas akcji ewakuowano ponad 2 tys. mieszkańców, nieprzejezdna była też dk 63.

Pociski znaleziono na prywatnej posesji w poniedziałek. We wtorek rano zebrał się sztab kryzysowy, zdecydowano o ewakuacji w promieniu 500 m. Jak mówił burmistrz Kolna, ewakuacja objęła ponad 2 tys. mieszkańców. Ewakuowano domy jednorodzinne, trzy szkoły i urzędy znajdujące się w strefie. Z przygotowanych miejsc skorzystało około 600 osób.

Akcja zabezpieczenia i wywiezienia niewybuchów trwała około godziny. Duda mówił, że jeden niewybuch ma długość 70 cm, drugi - 30 cm. Dodał, że saperzy ocenili je jako niebezpieczne ładunki. W jego ocenie akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Na czas akcji była zablokowana też droga krajowa nr 63 i droga wojewódzka nr 647.

To już kolejny przypadek odkrycia w Kolnie niewybuchów, poprzednio doszło do tego w ubiegłym roku podczas budowy drogi krajowej nr 63. Wtedy także była potrzeba ewakuacji mieszkańców. Na czas zabezpieczenia i wywiezienia znalezionych pocisków ewakuowano wtedy także ponad 2 tys. mieszkańców, była też potrzeba wewnętrznej ewakuacji szpitala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl