W nocy z piątku na sobotę na twitterowym koncie Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków. Część z nich wręcz pływała w wulgaryzmach.

W rozmowie z PAP Kukiz zapowiedział, że w niedzielę o godz. 8 likwiduje swoje konto na Twitterze, bo - jak zaznaczył - „ma do niego dostęp zbyt wiele osób” m.in. ludzie już nie związani z Kukiz’15, a którzy współpracowali z nim i z jego ugrupowaniem jeszcze za czasów wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 r.

Nie korzystałem z tego konta, a głównie komunikowałem się przez Facebook

- zaznaczył Kukiz.

Pod wpisem Pawła Kukiza na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci nie dali wiary w zapewnienia antysystemowego posła, wskazując na prawdziwą - ich zdaniem przyczynę jego skandalicznych komentarzy. 

Według komentujących, "usprawiedliwienie" posła jest niewiarygodne, a prawdziwą przyczyną zamieszania miałby być... alkohol.

W piątek poseł Jakub Kulesza poinformował, że odszedł z ruchu Kukiz'15 i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem ruchu Kukiz'15.

W reakcji na odejście Kuleszy poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak wyraził nadzieję na Twitterze, że jeszcze o nim usłyszymy. Oczekiwanie to odniósł także do Adama Andruszkiewicza, który wcześniej opuścił ruch Kukiz`15. Poseł określił obu byłych członków Kukiz`15 jako swoich "sejmowych synków" i ocenił, że "widocznie nie nadają się na wegetację".

Do słów Jakubiaka odniósł się szef Kukiz`15 Paweł Kukiz, który napisał:

Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysiecy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niz ja na ciebie w parlamentarnych) :-)

- napisał Kukiz (pisownie oryginalna - PAP).

Kukiz życzył ironicznie Jakubiakowi powodzenia. "Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza :-)" - dodał polityk.

W kolejnym tweecie-odpowiedzi do Jakubiaka Kukiz napisał:

Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie - ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty :-)

- szydził z Marka Jakubiaka Paweł Kukiz. (pisownia oryginalna - PAP).

W innym wpisie, który następnie zniknął napisano:

I taki bacik po pupci.... Widzę to! Wilk w ekstazie ( w ponczochach), łajany przez Jakubiaka w kadzi a obok masturbujacy się Korwin przy odbycie Koernela. Kto b edzie najładniejszy - dostaje wodociągi w Radomiu

- kontynuował szef klubu Kukiz'15.

Ostatnio Kukiz nie był aktywny na Twitterze. Jego poprzedni wpis datowany jest na 17 czerwca br.

W czasie samorządowej kampanii wyborczej Marek Jakubiak był kandydatem Kukiz`15 na prezydenta Warszawy. Podczas konwencji ruchu doszło do niecodziennej sytuacji. Lider ugrupowania oznajmił, że Jakubiak nie ma wielkich szans na objęcie stanowiska prezydenta stolicy, a także, że jego "sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata, mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy".

W późniejszej wypowiedzi na antenie RMF Kukiz poparł Jakubiaka. "Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Marek Jakubiak" - powiedział.