Skąd nagonka niektórych mediów na spot wyborczy PiS? Beata Mazurek zabrała głos

Beata Mazurek / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Opozycji i niektórym mediom nie spodobał się spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, w którym przypomniano jak w czerwcu 2017 r. politycy Platformy Obywatelskiej, samorządowcy rządzący największymi miastami w Polsce, popierani przez Platformę, wprost zadeklarowali przyjmowanie uchodźców. Odniosła się do tego Beata Mazurek. Rzecznik PiS oceniła, że przypominanie faktów jest dla Platformy nie na rękę, zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Na spocie widzimy prawdziwie apokaliptyczne sceny, jednak wszystko to dzieje się obok nas, na zachodzie Europy. Zamachy, gwałty, miasteczka namiotowe na ulicach wielkich miast, w których mieszkają młodzi mężczyźni - przybysze, którzy szukają tu azylu.

W oświadczeniu Beata Mazurek podkreśliła, że spot „Bezpieczny Samorząd” został zaplanowany przez sztab wyborczy PiS. W materiale został poruszony niezwykle istotny dla Polaków temat bezpieczeństwa.

Główną intencją było przypomnienie, co podpisywali samorządowcy PO – „Deklaracji prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”, i jakie mogą być konsekwencje, gdy te plany zostałyby zrealizowane

– pisze w oświadczeniu Beata Mazurek.

Warto przypomnieć, że pod wspomnianą deklaracją podpisali się prezydenci: Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Bydgoszczy Rafał Bruski, Gdańska Paweł Adamowicz, Krakowa Jacek Majchrowski, Lublina Krzysztof Żuk, Łodzi Hanna Zdanowska, Poznania Jacek Jaśkowiak, Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Szczecina Piotr Krzystek, Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, czy Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Według rzecznik Prawa i Sprawiedliwości szum medialny towarzyszący materiałowi to próba uniemożliwienia poinformowania Polaków o deklaracjach samorządowców z Platformy Obywatelskiej.

Nagonka przeprowadzona przez część mediów wynika zapewne z prostego powodu: za wszelką cenę próbują one odwrócić uwagę od faktu, że były rząd PO-PSL bezrefleksyjnie, narażając bezpieczeństwo Polaków, zgodził się na przyjmowanie do Polski migrantów

– podkreśla Mazurek.

W obliczu czekających nas wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu RP, jest to dla Platformy bardzo niewygodne. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na oczekiwania społeczne i stawia na bezpieczeństwo Polaków, czego jak widać nie rozumie opozycja

– dodaje.

Na zakończenie Beata Mazurek przypomniała, że „Ci którzy upatrują dziś czegoś nagannego w spocie „Bezpieczny samorząd” nie mieli nic przeciwko, gdy PO opublikowała spot „Oni pójdą na wybory”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Półtoraroczne dziecko z koronawirusem!

/ skalekar1992

  

W obwodzie tarnopolskim na zachodzie Ukrainy 18-miesięczne dziecko, u którego zdiagnozowano Covid-19, znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Dzieci w wieku 0-10 lat stanowią ok. 5 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem na Ukrainie - podało Centrum Zdrowia Publicznego.

Ogółem, jak poinformował tarnopolski sztab ds. walki z koronawiruse, w szpitalu dziecięcym w Tarnopolu przebywa siedmioro pacjentów, u których potwierdzono zakażenie: półtoraroczne dziecko i jego mama, 11-letnie dziecko i jego mama oraz dzieci w wieku 13 i 14 lat wraz z mamą.

Ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego przekazało we wtorek, że 63,5 proc. osób, u których w kraju zdiagnozowano infekcję, jest w grupie wiekowej 30-60 lat.

Ok. 5 proc. zakażony wszystkich zachorowań na Covid-19 w tym kraju stwierdzono u dzieci w wieku 0-10 lat, a ok. 4 proc. u nastolatków (od 10 do 20 lat). 11 proc. chorych to osoby w wieku 20-30 lat.

Ok. 20, 21 i 22 proc. to kolejno osoby w grupach wiekowych 30-40, 40-50 i 50-60 lat. Ok. 13 proc. zakażonych to ludzie w przedziale między 60. a 70. rokiem życia.

Najmniejszy odsetek zakażonych stanowią osoby mające powyżej 70 lat.

Na Ukrainie potwierdzono do tej pory 549 przypadków zakażenia koronawirusem. 13 chorych zmarło, a osiem uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts