Skąd nagonka niektórych mediów na spot wyborczy PiS? Beata Mazurek zabrała głos

Opozycji i niektórym mediom nie spodobał się spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, w którym przypomniano jak w czerwcu 2017 r. politycy Platformy Obywatelskiej, samorządowcy rządzący największymi miastami w Polsce, popierani przez Platformę, wprost zadeklarowali przyjmowanie uchodźców. Odniosła się do tego Beata Mazurek. Rzecznik PiS oceniła, że przypominanie faktów jest dla Platformy nie na rękę, zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Beata Mazurek
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na spocie widzimy prawdziwie apokaliptyczne sceny, jednak wszystko to dzieje się obok nas, na zachodzie Europy. Zamachy, gwałty, miasteczka namiotowe na ulicach wielkich miast, w których mieszkają młodzi mężczyźni - przybysze, którzy szukają tu azylu.

W oświadczeniu Beata Mazurek podkreśliła, że spot „Bezpieczny Samorząd” został zaplanowany przez sztab wyborczy PiS. W materiale został poruszony niezwykle istotny dla Polaków temat bezpieczeństwa.

Główną intencją było przypomnienie, co podpisywali samorządowcy PO – „Deklaracji prezydentów o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji”, i jakie mogą być konsekwencje, gdy te plany zostałyby zrealizowane

– pisze w oświadczeniu Beata Mazurek.

Warto przypomnieć, że pod wspomnianą deklaracją podpisali się prezydenci: Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Bydgoszczy Rafał Bruski, Gdańska Paweł Adamowicz, Krakowa Jacek Majchrowski, Lublina Krzysztof Żuk, Łodzi Hanna Zdanowska, Poznania Jacek Jaśkowiak, Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Szczecina Piotr Krzystek, Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, czy Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Według rzecznik Prawa i Sprawiedliwości szum medialny towarzyszący materiałowi to próba uniemożliwienia poinformowania Polaków o deklaracjach samorządowców z Platformy Obywatelskiej.

Nagonka przeprowadzona przez część mediów wynika zapewne z prostego powodu: za wszelką cenę próbują one odwrócić uwagę od faktu, że były rząd PO-PSL bezrefleksyjnie, narażając bezpieczeństwo Polaków, zgodził się na przyjmowanie do Polski migrantów

– podkreśla Mazurek.

W obliczu czekających nas wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu RP, jest to dla Platformy bardzo niewygodne. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na oczekiwania społeczne i stawia na bezpieczeństwo Polaków, czego jak widać nie rozumie opozycja

– dodaje.

Na zakończenie Beata Mazurek przypomniała, że „Ci którzy upatrują dziś czegoś nagannego w spocie „Bezpieczny samorząd” nie mieli nic przeciwko, gdy PO opublikowała spot „Oni pójdą na wybory”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#wybory #spot #uchodźcy #migranci #PiS #PO #wideo #bezpieczeństwo #Polacy #nagonka #media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo