Manipulacja "Rzeczpospolitej". Oszukali czytelników, że PiS chce zakazu handlu w sobotę!

"Rzeczpospolita" przekracza granice nie tylko rzetelności dziennikarskiej, ale i dobrego smaku. Na jej łamach pojawił się dzisiaj artykuł, którego tytuł zwyczajnie wprowadza w błąd czytelników. Chodzi o rzekomą propozycję rządu, aby zakaz handlu wydłużyć również na soboty. "Za taką manipulację powinno być kilkadziesiąt tysięcy złotych kary, żeby mediom przestało się opłacać kłamać, manipulować i szczuć" - reagują internauci.

By No machine-readable author provided. Piotrus assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by

"Zakaz handlu zostanie wydłużony także na soboty".

Pod takim tytułem pojawił się dzisiaj na łamach "Rzeczpospolitej" artykuł, z którego zresztą dowiadujemy się, że nie chodzi o całą sobotę, a o jej dwie godziny (22-24), mające być wolnymi ze względu na osoby pracujące w soboty do północy.

Chodzi o propozycję "Solidarności", która domaga się od rządu wydłużenia zakazu handlu w niedzielę. I proponuje, aby obowiązywał od godz. 22 w sobotę.

Tymczasem "Rzeczpospolita" przedstawia sprawę tak:

Tak jawna manipulacja nie umknęła uwadze internautów:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#manipulacja #fake news #Rzeczpospolita

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo