Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczości Gospodarczą starachowickiej komendy wczoraj na podstawie uzyskanych informacji dokonali przeszukania miejsca zamieszkania 53-letniego mężczyzny. W trakcie czynności ujawnili u niego papierosy bez polskich znaków akcyzowych. W toku dalszych czynności wykonywanych na terenie altany działkowej należącej do niego policjanci ujawnili kolejne kartony i papierosy.

W sumie policjanci zabezpieczyli 5800 paczek papierosów po 20 sztuk z zagraniczną akcyzą, 1900 paczek papierosów po 20 sztuk bez znaków akcyzy oraz 15 paczek po 4000 sztuk papierosów ręcznie robionych. 

Śledczy szacują że uszczuplenie budżetu Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku mogło wynieść blisko 250000 złotych. W tej sprawie zatrzymano również 53-letniego mieszkańca gminy Pawłów, który jak ustalono miał być właścicielem tych papierosów.

Obaj mężczyźni w związku z popełnionym przestępstwem usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Starachowicach zastosowała wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Mężczyznom może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.