Do śmiertelnego pobicia doszło 11 sierpnia tego roku w pustostanach w centrum miasta

– poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Znaleziono tam zwłoki 50-letniego mężczyzny, który – jak ustalono – był bezdomnym. Na ciele miał wiele obrażeń.

W wyniku dochodzenia prowadzonego przez policję i prokuraturę w tym miesiącu zostali zatrzymani czterej mężczyźni w wieku od 19 do 53 lat. Są podejrzani o popełnienie tego czynu. Trzech z nich jest narodowości polskiej, jeden ukraińskiej. Śledczy ustalili, że ofiara została przez sprawców brutalnie pobita, zadano jej też wiele ran.

Wszystkim przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, tj. działania wspólnie i w porozumieniu w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego i spowodowania licznych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. Grozi im za to od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Rzecznik poinformował, że w toku prowadzonych czynności tylko jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie podaje motywów sprawców.

Sąd – na wniosek prokuratora – zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.