Dworczyk w TVP1 został zapytany o akcję „Tęczowy Piątek”, która ma zostać przeprowadzona w piątek w 211 szkołach w Polsce. Szef kancelarii premiera odpowiedział, że dla niego jest to informacja „świeża i zaskakująca”.

- Szkoła zgodnie z konstytucją powinna wspierać rodzinę a rodzina właśnie zgodnie z konstytucją to związek mężczyzny i kobiety - takie jest w Polsce prawo – podkreślił.

Dworczyk przyznał, że o sprawie wie tylko z doniesień medialnych.

- Byłbym zdumiony, gdyby w polskich szkołach były promowane postawy homoseksualne. Szkoła nie powinna zastępować rodziny, a to w rodzinie przede wszystkim zapadają decyzje do jakich postaw dzieci są wychowywane. Jeśli chodzi o szkołę, ta powinna opierać się o obowiązujące prawo a w Polsce prawo promuje postawy prorodzinne i jedyny model rodziny zgody z rozumieniem konstytucyjnym, czyli związek mężczyzny i kobiety - podkreślił szef KPRM.

„Akcja Tęczowy Piątek” ma zostać przeprowadzona przez Kampanię Przeciw Homofobii (KPH) w piątek. Według informacji KPH w tegorocznej akcji wezmą udział nauczyciele i uczniowie z 211 szkół. W placówkach tych mają się odbywać lekcje, których głównym tematem będzie „akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI”. Szkoły, które podjęły tę inicjatywę otrzymały od KPH zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i „tęczowe gadżety”.