Nowi radni w nowym sejmiku - 22 listopada pierwsza sesja

Na 22 listopada została zaplanowana pierwsza sesja nowo wybranego Sejmiku Województwa Lubuskiego - poinformował rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski.

sesja sejmiku województwa lubuskiego w poprzedniej kadencji
lubuskie.pl

Sesję inaugurującą prace sejmiku VI kadencji (2018-23) - do czasu wyboru przewodniczącego sejmiku - poprowadzi radny senior, czyli najstarszy z nowo wybranych radnych. W przypadku woj. lubuskiego jest nim 77-letni Jan Świrepo z PSL – były poseł i były wicewojewoda lubuski.

Na pierwszej sesji można spodziewać się wyboru prezydium sejmiku, czyli jego przewodniczącego i zastępców oraz wyboru zarządu województwa, na czele z marszałkiem.

W niedzielnych wyborach samorządowych w Lubuskiem wybranych zostało 30 radnych wojewódzkich. Skład polityczny nowego sejmiku to: 11 radnych Koalicji Obywatelskiej, 9 radnych PiS, 4 radnych PSL, 4 radnych komitetu Bezpartyjnych Samorządowców oraz 2 radnych SLD.

W mijającej kadencji regionem rządziła koalicja PO-PSL-SLD. To także najbardziej prawdopodobna konfiguracja nowej koalicji.

Ostatni raz sejmik kończącej się kadencji zbierze się w poniedziałek (29 października). Będzie to jego 50. sesja. W programie jest m.in. uroczyste wręczenie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” oraz uchwała w sprawie „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 r.”.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sejmik wojewódzki #Lubuskie

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo