Nowi radni w nowym sejmiku - 22 listopada pierwsza sesja

sesja sejmiku województwa lubuskiego w poprzedniej kadencji / lubuskie.pl

  

Na 22 listopada została zaplanowana pierwsza sesja nowo wybranego Sejmiku Województwa Lubuskiego - poinformował rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski.

Sesję inaugurującą prace sejmiku VI kadencji (2018-23) - do czasu wyboru przewodniczącego sejmiku - poprowadzi radny senior, czyli najstarszy z nowo wybranych radnych. W przypadku woj. lubuskiego jest nim 77-letni Jan Świrepo z PSL – były poseł i były wicewojewoda lubuski.

Na pierwszej sesji można spodziewać się wyboru prezydium sejmiku, czyli jego przewodniczącego i zastępców oraz wyboru zarządu województwa, na czele z marszałkiem.

W niedzielnych wyborach samorządowych w Lubuskiem wybranych zostało 30 radnych wojewódzkich. Skład polityczny nowego sejmiku to: 11 radnych Koalicji Obywatelskiej, 9 radnych PiS, 4 radnych PSL, 4 radnych komitetu Bezpartyjnych Samorządowców oraz 2 radnych SLD.

W mijającej kadencji regionem rządziła koalicja PO-PSL-SLD. To także najbardziej prawdopodobna konfiguracja nowej koalicji.

Ostatni raz sejmik kończącej się kadencji zbierze się w poniedziałek (29 października). Będzie to jego 50. sesja. W programie jest m.in. uroczyste wręczenie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego” oraz uchwała w sprawie „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 r.”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl