Rodzice! Pilnujcie swoich dzieci. Aktywiści środowisk LGBT wejdą do szkół agitować dzieci

zdjęcie ilustracyjne / jarmoluk; pixabay.com / Creative Commons CC0

Jan Przemyłski

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portali Niezależna.pl, gdzie prowadzi program „Rozmowa niezależna”.

Kontakt z autorem

  

W 211 szkołach na terenie Polski zostanie dziś przeprowadzona akcja „Tęczowy piątek”, która ma na celu oswojenie dzieci z pojęciem „homoseksualizm” oraz różnego rodzaju dewiacjami seksualnymi. – Nie było zgody na organizacje tego typu inicjatywy. Proszę rodziców, aby zgłaszali do kuratoriów, jeśli dowiedzą się, że w placówce edukacyjnej ich dziecka miała miejsce ta kampania – powiedziała „Codziennej” minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Kampania Przeciw Homofobii (KPH), współpracując z częścią placówek edukacyjnych w Polsce, zorganizuje dziś akcję agitacyjną, zatytułowaną „Tęczowy piątek”. Na korytarzach i w klasach szkolnych zawisną symbole nawiązujące do ruchów LGBT, a uczniom zostaną przekazane materiały poruszające tematykę orientacji seksualnej. Jak czytamy na stronie internetowej KPH: „Według badań w każdej klasie jest co najmniej jeden uczeń lub uczennica LGBT”. Co ciekawe, organizacja podaje również, że 70 proc. tej młodzieży doświadczyło w swoim życiu przemocy, a w 30 proc. przypadku doszło do niej właśnie w szkole. Niestety, nieznane są źródła badań, na podstawie których podano takie informacje.

„Codzienna” postanowiła sprawdzić, czy przeprowadzanie tego typu agitacji jest zgodne z prawem i co w tej sprawie ma zamiar zrobić Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Nie ma takiego święta i takiego piątku w szkolnym kalendarzu. Szkoły nie zgłosiły do kuratoriów chęci przystąpienia do tej kampanii. Chciałabym przypomnieć, że zmieniły się przepisy, a prawo oświatowe mówi jednoznacznie, że jeśli jakakolwiek organizacja chce zorganizować tego typu akcję w szkole, musi być to zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym, który został z rodzicami przyjęty na początku roku szkolnego w każdej placówce. Upowszechnianie jakichkolwiek materiałów, które nie są zatwierdzone, z którymi nie zapoznał się ekspert z kuratorium oświaty, jest po prostu nielegalne – powiedziała „Codziennej” szefowa MEN Anna Zalewska.

Dodała również, że żaden dyrektor nie może bez pisemnego oświadczenia, poinformowania rodziców i kuratorium oraz wzięcia odpowiedzialności za materiały, zorganizować jakiegokolwiek spotkania, które nie jest zbieżne z realizowanym programem nauczania.

- Kuratoria w całej Polsce monitorują sytuację. Jeśli rodzice dowiedzą się, że w szkole ich dzieci prowadzona jest kampania, to powinni natychmiast zgłosić to do kuratorium, które ma obowiązek odpowiednio zainterweniować. Co więcej, najpóźniej do czwartku rodzice powinni zostać powiadomieni, że w placówce, do której uczęszcza ich dziecko, planowane jest przeprowadzenie tego typu akcji. Jeśli takiej informacji nie dostali, to prosimy to zgłaszać – powiedziała nam minister ­Zalewska.

Bardziej liberalna w swojej wypowiedzi jest była minister edukacji z rządu PO-PSL, a także obecna wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży, poseł PO Krystyna Szumilas.

– O tym, czy akcja zostanie przeprowadzona w danej szkole, decydują rodzice i nauczyciele. Nie ma wymogu zgłaszania tego typu inicjatyw do MEN czy kuratoriów. Ustawa o systemie oświaty wyraźnie mówi, że współpraca ze stowarzyszeniami jest możliwa i decydują o niej pedagodzy oraz rodzice. Jeśli była wola przeprowadzenia tej kampanii w danej placówce, to zapewne stało się tak za porozumieniem stron – powiedziała nam poseł Szumilas, która jednak nie chciała odpowiedzieć wprost na pytanie, czy wysłałaby swoje dziecko do szkoły na „Tęczowy piątek”.

O komentarz w tej sprawie chcieliśmy poprosić również innych przedstawicieli opozycji, m.in. Katarzynę Lubnauer, a także szefową i wiceszefową MEN w gabinecie cieni PO Urszulę Augustyn oraz Elżbietę Gapińską, jednak mimo wielu prób nasze telefony zostały bez odpowiedzi.

Udało nam się natomiast porozmawiać z prawnikiem i posłem na Sejm RP Tomaszem Rzymkowskim z Kukiz’15.

- Do takich sytuacji absolutnie nie powinno dochodzić. Moim zdaniem wypełnia to znamiona czynu zabronionego i jeśli rodzice czy opiekunowie uważają, że duch LGBT narusza ich prawo do wychowania dzieci według własnego światopoglądu, to bez wahania powinni zgłaszać to do odpowiednich organów – powiedział „Codziennej” poseł Rzymkowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Najważniejsze takie porozumienie od lat? Szymański ujawnia: Olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański nie ukrywa, jak duże znaczenie ma porozumienie w sprawie brexitu, które zostało wstępnie zaakceptowane przez stronę unijną i stronę brytyjską. Zdaniem wiceministra MSZ jest to „olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne:.

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś, że zawarto porozumienie w sprawie brexitu między UE a Wielką Brytanią.

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

[polecam:https://niezalezna.pl/293284-jest-porozumienie-w-sprawie-warunkow-brexitu-johnson-to-nowa-swietna-oferta]

Do kulisów procesu negocjacji i szczegółów dotyczących samego porozumienia odniósł się wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Porozumienie, które zostało wstępnie zaakceptowane przez obie strony, przez stronę unijną i stronę brytyjską, jest olbrzymim osiągnięciem negocjacyjnym - z jednej strony realizuje oczekiwania Wielkiej Brytanii dotyczące zachowania gwarancji integralności Zjednoczonego Królestwa, z drugiej strony gwarantuje integralność wspólnego rynku, nasze interesy handlowe.
- powiedział wiceszef MSZ.

Wiceminister podkreślił, że porozumienie w tym zakresie jest niezwykle istotne głównie ze względu na regulacje dotyczące ochrony praw obywateli.

Co najważniejsze porozumienie otwiera drogę do tego, by prawa obywateli były chronione umową międzynarodową, nie tylko prawem krajowym, by doszło do rzetelnego rozliczenia finansowego lat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, by w końcu wprowadzić okres przejściowy, jeśli chodzi o współpracę handlową po ustaniu członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.
- mówił Konrad Szymański.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl