Przerabiał broń i... się postrzelił

Wczoraj (24 października 2018 roku)około godz. 14.40. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie z miejscowego szpitala dotyczące postrzelenia się dwóch mężczyzn z wiatrówki.

Na miejsce do poszkodowanych zostali wysłani funkcjonariusze, którzy mieli zbadać okoliczności zdarzeń. Jak się okazało, były to dwa różne wypadki do jakich doszło w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z bronią.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz.13.00. na terenie gminy Olesno, gdzie 42-latek podczas czyszczenia pistoletu–wiatrówki (zasilanej nabojem CO2) nie upewnił się czy w broni nie ma załadowanego śrutu i przestrzelił sobie dłoń.  

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, na posiadanie wiatrówki o energii kinetycznej poniżej 17 J nie jest wymagane pozwolenie, przy czym zakupu broni pneumatycznej mogą dokonywać osoby pełnoletnie.

Natomiast do drugiego zdarzenia doszło na terenie Dąbrowy Tarnowskiej również około 13.00, gdy 30-latek dokonywał przeróbki broni palnej. Jak wynikało z relacji mężczyzny, broń przy której dokonywał przeróbek była umiejscowiona w imadle, z którego wypadła i wystrzeliła, raniąc mężczyznę w ramię. Pocisk o wymiarach 13 mm x 5 mm, który utkwił w prawym ramieniu 30-latka nie powodował zagrożenia dla jego życia i zdrowia. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci zabezpieczyli karabinek bez znaków identyfikacyjnych z gwintowaną lufą, wykonany własnoręcznie pistolet z tłumikiem bez cech identyfikacyjnych, 5 naboi o kalibrze 5 mm, 4 łuski po nabojach o kal. 5 mm, 3 drewniane kolby karabinowe oraz element mocowania lunety.

Mężczyzna odpowie m.in. za nielegalne posiadanie broni i amunicji - grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Źródło: niezalezna.pl

#broń #postrzelenie #policja #nielegalna broń #zezwolenie #wiatrówka

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo