Przerabiał broń i... się postrzelił

  

Wczoraj (24 października 2018 roku)około godz. 14.40. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie z miejscowego szpitala dotyczące postrzelenia się dwóch mężczyzn z wiatrówki.

Na miejsce do poszkodowanych zostali wysłani funkcjonariusze, którzy mieli zbadać okoliczności zdarzeń. Jak się okazało, były to dwa różne wypadki do jakich doszło w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z bronią.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz.13.00. na terenie gminy Olesno, gdzie 42-latek podczas czyszczenia pistoletu–wiatrówki (zasilanej nabojem CO2) nie upewnił się czy w broni nie ma załadowanego śrutu i przestrzelił sobie dłoń.  

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, na posiadanie wiatrówki o energii kinetycznej poniżej 17 J nie jest wymagane pozwolenie, przy czym zakupu broni pneumatycznej mogą dokonywać osoby pełnoletnie.

Natomiast do drugiego zdarzenia doszło na terenie Dąbrowy Tarnowskiej również około 13.00, gdy 30-latek dokonywał przeróbki broni palnej. Jak wynikało z relacji mężczyzny, broń przy której dokonywał przeróbek była umiejscowiona w imadle, z którego wypadła i wystrzeliła, raniąc mężczyznę w ramię. Pocisk o wymiarach 13 mm x 5 mm, który utkwił w prawym ramieniu 30-latka nie powodował zagrożenia dla jego życia i zdrowia. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci zabezpieczyli karabinek bez znaków identyfikacyjnych z gwintowaną lufą, wykonany własnoręcznie pistolet z tłumikiem bez cech identyfikacyjnych, 5 naboi o kalibrze 5 mm, 4 łuski po nabojach o kal. 5 mm, 3 drewniane kolby karabinowe oraz element mocowania lunety.

Mężczyzna odpowie m.in. za nielegalne posiadanie broni i amunicji - grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kłopoty Macrona, Francja bije na alarm: „Jesteśmy w reżimie autorytarnym”. Trwa fala strajków!

Emmanuel Macron / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Francja pogrążona jest w ogromnym chaosie. Krajem wstrząsają strajki - sparaliżowany jest transport publiczny, służba zdrowia, a nawet wymiar sprawiedliwości. Politycy nie mają wątpliwości, kto za to odpowiada. Mówią: "Macron ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą przemoc". 

Największa francuska hydroelektrownia znajdująca się w departamencie Isere w południowo-wschodniej części kraju została zamknięta przez pracowników protestujących przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej. Oprócz tego, ookoło 35 tys. gospodarstw domowych na południowo-wschodnich obrzeżach aglomeracji Paryża zostało odciętych od dostaw energii elektrycznej. 

Trwają akcje protestacyjne różnych grup zawodowych, w tym adwokatów, nauczycieli, pracowników sektora energetycznego, portów morskich. Tysiące Francuzów wychodzą na ulice, dochodzi do starć z policją. Tymczasem, francuscy politycy jednoznacznie wskazują winnego całej sytuacji:

- Macron ponosi wyłączną odpowiedzialność za całą przemoc. Jest ona po stronie władzy, a nie po stronie demonstrantów lub strajkujących. Teraz dodaje do tego przemoc polityczną, to naprawdę monarchiczne zachowanie

- powiedział Jean-Luc Mélenchon.

- Jesteśmy w reżimie autorytarnym

- dodała  Ségolène Royal, opisując „władzę, która nie słucha, czyni to, co chce, która świadczy o cierpieniu obywateli bez reakcji”

Związki zawodowe zapowiadają kolejne akcje strajkowe w przyszłym tygodniu, nawołując do solidarności w proteście przeciwko reformie. Związki CGE-FO-FSU-Solidaires, wspierane przez stowarzyszenia młodzieżowe (Unef, UNL, MNL i FIDL) zapowiadają kolejne demonstracje na środę, 29 stycznia.

Trzy największe zakłady przetwarzania odpadów w regionie Ile-de-France są zamknięte od czwartku. Zarządzają one łącznie odpadami na terenie zamieszkanym przez sześć milionów ludzi i przetwarzają prawie 6 tys. ton śmieci dziennie. Według Syctom, związku zawodowego pracowników firm zajmujących się przetwarzaniem odpadów, organizowane przez niego blokady kosztują około 600 tys. euro dziennie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lacroix, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts