Patryk Jaki zdradził swoje polityczne plany. Też wybiera się do Brukseli?

Patryk Jaki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Były kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zdradził dziś swoje polityczne plany. "Jestem otwarty na różne możliwości, ale na razie mam dużo swojej pracy w ministerstwie" - powiedział. Jaki nie wykluczył możliwości szefowania NIK. Powiedział też, że bierze pod uwagę możliwość kandydowania do Parlamentu Europejskiego.

Pytany w Polsat News, czy wybiera się do europarlamentu, Jaki odparł: "Nie wykluczam takiej możliwości".

Dopytywany, czy interesowałoby go objęcie stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli, o czym pisały niektóre media, polityk podkreślił, że niczego nie wyklucza.

- Ja niczego nie wykluczam, ale niczego też nie potwierdzam (...) Jestem otwarty na różne możliwości, ale na razie mam dużo swojej pracy w ministerstwie (sprawiedliwości), którą chcę dokończyć - powiedział Jaki.

Obecnie Jaki pełni funkcję wiceministra sprawiedliwości, jest też przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W wyborach samorządowych był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta Warszawy, w których przegrał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Według danych opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, Trzaskowski w I turze wygrał wybory prezydenta Warszawy, uzyskując 56,67 proc. głosów.; Patryk Jaki otrzymał 28,53 proc. głosów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włosi będą zdalnie monitorować stan zdrowia pacjentów na kwarantannie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Władze stołecznego regionu Lacjum we Włoszech przygotowały 500 zestawów do monitorowania osób, będących w domowej izolacji w związku z epidemią koronawirusa. Uzyskane dzięki nim dane na temat stanu zdrowia będą wysyłane do obserwujących te osoby lekarzy.

Jak podały włoskie media w zestawach przygotowanych do natychmiastowej dystrybucji znajdują się aparaty umożliwiające zdalny nadzór na osobami zakażonymi i z takim podejrzeniem, skierowanymi do domowej izolacji.

Automatycznie do lekarzy odpowiadających za monitorowanie ich stanu zdrowia wysyłane od razu będą przez internet wyniki pomiaru temperatury, a także badania poziomu natlenienia krwi przy pomocy zawartego w przesyłce pulsoksymetru. To dwa najważniejsze czynniki przy obserwacji przebiegu zachorowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts