W sobotę Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Maciej Kot broni tytułu

Maciej Kot / By Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 at, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51991132

  

W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w skokach narciarskich na igelicie. Tytułu wywalczonego dwa lata temu w Wiśle bronić będzie Maciej Kot.

W stolicy Tatr wystartuje czołówka polskich skoczków, z podopiecznymi trenera kadry Stefana Horngachera na czele. Rywalizację poprzedzi seria próbna (godz. 15.15), pierwsza konkursowa, rozpocznie się czterdzieści pięć minut później.

Tytułu bronić będzie Kot, który we wrześniu 2016 roku w Wiśle stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzeci był Klemens Murańka.

W przeciwieństwie do zakopiańskich konkursów Pucharu Świata, podczas których na trybunach zasiada każdorazowo około 24 tysięcy kibiców, sobotnią rywalizację oglądać będzie mogła niewielka liczba osób. Impreza nie będzie bowiem tzw. imprezą masową, dlatego prawo wstępu na obiekt będzie miało tylko 999 miłośników skoków narciarskich.

Zawody wracają pod Tatry po pięcioletniej przerwie. Po raz ostatni na Wielkiej Krokwi o medale czempionatu kraju skoczkowie walczyli we wrześniu 2013 roku. Tytuł wywalczył wtedy Jan Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obawiasz się nadchodzącej wycieczki? Ważna deklaracja prezesa UOKiK dla podróżujących

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@Skitterphoto

  

Ryzyko zdrowotne w kraju destynacji jest przesłanką do podjęcia działań w celu odstąpienia od umowy z biurem podróży - powiedział prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny. Zachęcił również do korzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny zaznaczył, że umowy na usługi turystyczne, w tym te zawierane z biurami podróży, pozwalają w szczególnych sytuacjach, w tym w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego, na odstąpienie od umowy.

- W tym celu – ze względu na to, że są to umowy zawarte indywidualnie pomiędzy konsumentem a biurem podróży – zachęcamy do korzystania z darmowych porad prawnych dostarczanych przez rzeczników praw konsumenta

- powiedział.

Chróstny zapytany o to, czy UOKiK otrzymuje zapytania od konsumentów, którym linie lotnicze odwołały lot ze względu na zagrożenie koronawirusem, odpowiedział, że takie zapytania się pojawiają.

- Rzeczywiście mamy tego typu zapytania, natomiast one dotyczą przede wszystkim takiego mechanizmu obaw co do kraju destynacji. W tym wypadku konsument – zwłaszcza jeżeli mamy informacje z MSZ lub Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o ryzyku zdrowotnym w kraju destynacji – mamy przesłankę do tego, aby udać się do biura podróży i podjąć działania w celu odstąpienia od zawartej umowy

- powiedział prezes UOKiK.

Dodał, że dużo mniejszy zakres przypadków, w których konsument realnie może odstąpić od umowy, jest w przypadku odwoływania lotów przez linie lotnicze.

Jak informują media, w związku z zagrożeniem koronawirusem część turystów chce odwołać rezerwacje na wycieczki do krajów podwyższonego ryzyka. W związku malejącym zainteresowaniem turystów wycieczki odwołują również biura podróży.

W czwartek o odwołaniu znacznej liczby rejsów do Włoch ze względu na malejące zainteresowanie spowodowane epidemią COVID-19 poinformował Wizz Air. Przewoźnik zdecydował odwołać znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia. Dotychczasowa częstość ma zostać przywrócona po 2 kwietnia.

Powodem decyzji Wizz Aira jest malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach po wybuchu epidemii. Całkowitą przepustowość zmniejszono o 60 proc. Liczbę przelotów na poszczególnych trasach zmniejszono do maksymalnie dwóch tygodniowo.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts